Współparaca ze środowiskiem - Niepubliczne Przedszkole "SMYK" w Inowrocławiu

Dziecko  Tygodnia

Drodzy Rodzice,

W naszej  Placówce każdy Przedszkolak ma swój Tydzień. To ogromne przeżycie dla malucha  i dobry czas , aby wszystkie  dzieci poznały się lepiej i  jeszcze bardziej  zaprzyjaźniły się.

Na początku roku szkolnego nauczyciel zapisuje imiona i nazwiska wszystkich dzieci na osobnych kartkach. W każdy piątek  odbywa się losowanie  dziecka tygodnia ( tylko jeden raz).

Dziecko ( rodzice )może przedstawić poniższe dziedziny na rysunkach:

• moja rodzina /mogą być zdjęcia/

• rzeczy, które lubię robić

• miejsce, w którym mieszkam,

• moi przyjaciele,

• gdy dorosnę to będę

• moje ulubione zabawki

• moja ulubiona potrawa

Dziękujemy za pomoc w przygotowaniu tygodnia Waszego  dziecka.

Załączamy pozdrowienia

Biesiada  z babcią i z dziadkiem
Każdego roku w styczniu  odbywają się  spotkania z babią i dziadkiem. Dzieci przygotowują niespodzianki w postaci inscenizacji tematycznych, słodkiego poczęstunku , upominku , zabaw muzycznych integrujących  rodzinę.

Biesiada z rodzicami
Każdego roku z okazji Święta Mamy i Taty odbywają się prezentacje dzieci dla ich rodziców-  indywidualne i grupowe występy  dzieci w tańcu ,śpiewie, recytacji wierszy, itp., wspólna zabawa integrująca rodziny , degustacja potraw  przygotowywanych  wraz z dziećmi.

Piknik rodzinny „Tata, mama i Ja"
Sportowy  Piknik rodzinny na placu przedszkolnym. Spotkanie służy wzajemnej integracji , wspólnej zabawie z dziećmi  i zapoznaniu się. Pikniki  organizowane są we wrześniu  każdego roku szkolnego.

Drzwi otwarte dla dzieci i ich opiekunów
Spotkania organizowane są w celu zapoznania się z przestrzenią  placówki, ofertą dla dzieci zdrowych i o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Uczestnicy biorą udział w zabawach  integrujących rodzinę i w zajęciach  otwartych prowadzonych rożnymi metodami aktywizującymi. Poza tym rozpoznają możliwości swoich  dzieci oraz  mogą wymieniać   doświadczenia  między sobą.

Organizujemy Imieniny /Urodziny Przedszkolaków. Zapraszamy ,szczegóły - tel.kom. 509-907-172

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców informujemy, że działają u nas  grupy dla dzieci z autyzmem dziecięcym. Warunkiem przyjęcia dziecka jest Orzeczenie Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej do kształcenia specjalnego. Liczba dzieci w tym oddziale wynosi tylko czworo .Codzienna praca w tej grupie polega na indywidualnym toku terapeutycznym nauczyciela specjalisty ( oligofrenopedagog, logopeda, psycholog, fizjoterapeuta, specjalista arteterapii muzyką i sztuką)   z dzieckiem. W ramach programu - każdego dnia przez  6 godzin- dzieci poddają się indywidualnej rewalidacji. Edukacja  w zakresie wychowania przedszkolnego prowadzona jest metodami specjalistycznymi : metodą ośrodków pracy, ruchu rozwijającego V.Scherborne,  Dobrego Startu, Knillów i innych.