Jak spędzaliśmy czas - Niepubliczne Przedszkole "SMYK" w Inowrocławiu

Grupy > Wiewiórki
Robimy sałatkę owocową
„Wiewiórki” podczas pracy z książką i na zajęciach plastycznych
Akcja "Góra Grosza"
Wykonaliśmy pyszną sałatkę owocową. Każde z nas przyniosło swój ulubiony owoc, dzięki temu sałatka była wyśmienita!
Jak sama nazwa naszej grupy wskazuje jesteśmy bardzo pracowici. Oprócz zabawy lubimy pracować z kartą pracy. W książkach wykonujemy różne zadania: dorysowujemy , doklejamy brakujące elementy, kolorujemy jak również uczymy się szlaczków, literek i cyferek.
Na zajęciach plastyczno –technicznych uczymy się różnych technik plastycznych tj. malowanie, wydzieranie, woskowanie, wyklejanie, lepienie z plasteliny, masy solnej, ciasto liny, rysujemy, szkicujemy węglem,  stemplujemy. Nasze pracy pokazujemy w galerii przedszkolnej.
       Bierzemy udział w akcji „GÓRA GROSZA”, której celem jest zebranie funduszy dla najbardziej potrzebujących Domów dla Dzieci i Rodzinnych Domów Dziecka. Akcja przeprowadzana jest przez zbiórkę monet groszowych (od 1 gr. do 50 gr.)
Podstawowym celem akcji jest uświadomienie dzieciom, że najmniejsze monety zebrane w tak dużej liczbie mogą stworzyć ogromny fundusz, dzięki któremu udzielona zostanie istotna pomoc bardzo wielu dzieciom, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej.
Dzieci zaangażują swoje rodziny w zbieranie monet i przynoszą do przedszkola skarbonki, z których aż wysypują  się grosiki.
Zajęcia kulinarne

Metoda zadaniowa
Lubimy zapraszać gości do naszej sali. Ostatnio odwiedziła nas pani Benia. Jest naszą przedszkolną kucharką. Opowiedziała nam jak powstają różne przetwory. Dowiedzieliśmy się jak powstaje kompot śliwkowy, wiśniowy. Poznaliśmy recepturę pysznego soku malinowego. Wiemy jak zaprawić dobre ogórki kiszone.  „ Wiewiórki”  już wiedzą , że „ gdy będzie w zimie tęgi mróz na dworze, zapachnie nam lato – gdy słoik otworzę”.

Zadanie mobilizuje dzieci do koncentracji uwagi i wysiłku na wyraźnie temacie i skłania je do podejmowania określonych działań. Celem metody  zadaniowej jest  skoncentrowanie wysiłku dziecka w określonym kierunku wyznaczonym przez podany temat, na wybiór­czym myśleniu, ukierunkowaniu przypomnień i wyobrażeń oraz samodzielnym poszukiwaniu form, materiału i sposobów, które posłużą do realizacji określonego zadania .
 „ Wiewiórki”  tą metodą wykonały  pracę  plastyczną  dowolnie wybranymi technikami plastycznymi do tematu „Bajkowy deszcz”.