Realizacja - Niepubliczne Przedszkole "SMYK" w Inowrocławiu

Archiwum > Projekt UE

Smyki odwiedziły Park Dinozaurów w Rogowie.
W trakcie zwiedzania Zaurolandii dzieci miały możliwość spotkać i dotknąć, blisko osiemdziesiąt naturalnej wielkości dinozaurów. Położony wzdłuż brzegów jeziora Rogowskiego Park był wspaniałą okazją do odkrycia świata wspaniałych i tajemniczych zwierząt, jakimi były dinozaury
.

Wycieczka do Rogowa
zabawy z wodą
W grupie Pszczółek, p. Ewelina Stachowiak przeprowadziła zajęcia badawcze z wodą. Daniel miał możliwość poznania stanów skupienia wody i jej właściwości....
Zajęcia terapeutyczne poprzez kontakt z koniem. Celem spotkań jest przywrócenie podopiecznym sprawności fizycznej, jak i psychicznej.  Podczas zajęć dzieci relaksują się, mają okazję nakarmić konia oraz oporządzić go po zakończeniu jazdy.
Hipoterapia
Zajęcia na basenie
Ruch to zdrowie i doskonała zabawa!
  Zajęcia na basenie jako  proces rehabilitacji w wodzie w głównym stopniu polega na oswojeniu dzieci z wodą i na nauce najprostszych elementów poruszania się w basenie. Jest szansą na zniwelowanie napięcia zarówno mięśniowego, jak mi psychicznego.
W Naszym Przedszkolu dzieci uczące się w oddziałach specjalnych chętnie uczestniczą we wspólnych zabawach z dziećmi z grup masowych. Integracja  odbywa się nie tylko podczas zajęć okazjonalnych, t.j. występy teatrzyku, Walentynki, spotkanie z Mątewską Kozą, zabawy w Sali Doświadczania Świata, i inne.
Takie wspólne spotkania dają dzieciom okazję lepszego poznania rówieśników oraz otaczającego ich świata.
Wyrównywanie szans
Zabawy W. Sherborne
Dzięki tym ćwiczeniom, dzieci uczą się poznawać przestrzeń i zachowywać w niej, czują się swobodnie i nie obawiają się otoczenia. Stają się mniej zahamowane i bardziej otwarte na sytuacje problemowe. Metoda ta pozwala dzieciom poznać swoje ciało i uczy kontrolować jego ruchy, ułatwia też nawiązywanie kontaktów, uczy empatii.
Poranny krąg to wspaniała metoda pracy z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Podczas zajęć uczestnicy mają okazję stymulować się polisensorycznie adekwatnie do obecnej pory roku. Taka forma zajęć pozawala także na wykształcenie poczucia bezpieczeństwa u dzieci i nawiązanie, tak ważnej dla terapii, bliskiej relacji z opiekunem.
Poranny krąg
Młyn wiedzy w Toruniu
Dzieci z naszego przedszkola wybrały się na wycieczkę do Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu. Już na samym wejściu dzieci zafascynowało olbrzymie wahadło, które jest wizytówką Młynu Wiedzy. Konstrukcja ta to najdłuższe wahadło w Polsce, zawieszone na 33-metrowej linie biegnącej od dachu aż po parter budynku, dzięki czemu widoczne jest ze wszystkich pieter wystawowych. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć wystawę „O obrotach”, na którą składa się 26 interaktywnych stanowisk tematycznie związanych z kołem, ruchem obrotowym i podróżami kosmicznymi. Na jednym z pięter dzieci doświadczały zabaw z wodą, gdzie głównym punktem wystawy jest model rzeki. Smyki poznawały ciekawostki przyrodnicze związane z biegiem rzeki, a także miały okazje do zabaw w wodzie, do budowania tam czy obserwowania oczyszczalni ścieków. Zachwyt wzbudziła także pracownia, w której dzieci mogły wcielić się w rolę inżynierów i wznosić budowle z klocków.
W grudniu Przedszkole SMYK zbierało żywność i zabawki dla psów i kotów ze schroniska dla zwierząt w Inowrocławiu.
19 grudnia Smyki pojechały do schroniska by przekazać zebrane produkty

Dziękujemy Rodzicom i Dzieciom za zaangażowanie w Naszą akcję!!!

Wizyta w schronisku
Dzień Ziemi
W naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzień Ziemi. Przedszkolaki wzięły udział w pokazie mody ekologicznej, w którym zaprezentowały przygotowane w domu barwne stroje. Pomysłowe ubiory powstały z surowców wtórnych takich jak: reklamówki, nakrętki, papiery i opakowania po jedzeniu. Każda z grup zaprezentowała tance, wierszyki i piosenki. Imprezę zakończylismy na przedszkolnym placu zabaw, na którym przedszkolakiuroczyście zasadziły drzewo. Teraz każdego dnia wierzba będzie nam przypominała o szacunku dla naszej planety Ziemi. Przedszkolaki zaprezentowały swój wystep w solankowej muszli koncertowej.
Spartakiada

Zabawy Integracyjne