Jak spędzaliśmy czas!! - Niepubliczne Przedszkole "SMYK" w Inowrocławiu

Archiwum > Grupy > Motylki > Archiwum > 2014/2015

Zabawy przy stoliczkach

Na naszym placu zabaw świetnie się bawimy. Skaczemy, biegamy, kręcimy się i zjeżdżamy. To jest cudowna zabawa!

Zabawy na naszym placu zabaw
Zabawy i nauka Języka Angielskiego
Przedszkolaki świetnie się bawią razem z Panią Weroniką i Papugą Jackiem. Zabawy z językiem angielskim to super sprawa, piosenki śpiewamy z radosnym uśmiechem, skaczemy i słówka po angielsku wypowiadamy.
Stragan warzywny

Przedszkolaki odwiedziły warzywny stragan przynosząc do przedszkola różne warzywa. Każdy rozpoznał wszystkie warzywa, nawet bakłażan nie sprawił nam trudności. Teraz już każdy Smyk wie, że bardzo ważne jest spożywanie warzyw, zarówno surowych jak i ugotowanych.

Nadeszła jesień i Motylki postanowiły sprawdzić czy szyszki lubią wodę. Dowiedzieliśmy się również co pływa, a co tonie – testowaliśmy kasztany, żołędzie, szyszki, liście i orzechy w dużym pojemniku na wodę. Teraz już wiemy jakie jesienne dary natury utrzymają się na powierzchni wody.
Jesienne zabawy badawcze

Motylki dowiedziały się w jaki sposób krok po kroku przygotowuje się sok marchewkowy, a następnie każdy „Smyk” mógł spróbować tych pyszności. U każdego przedszkolaka pojawiły się marchewkowe wąsy i uśmiechy – każdemu smakował pyszny sok.

Degustacja soku marchewkowego
Zajęcia z rytmiki

Motylki tańczą
Lubimy pląsy i zabawę więc tańce z Panią Hanią są dla nas przyjemnością. Wspólnie liczymy kroki od prawej nogi rozpoczynając. Samba, walc angielski czy wiedeński to jest dla nas łatwa sprawa.

W poszukiwaniu jesieni
Wizyta Gwiazdora
Warsztaty plastyczne z rodzicami
Urodziny Filipka
15 grudnia w grupie Myszek odbyła się zabawa urodzinowa Filipa. Jego gośćmi były dzieci z grup: Myszki, Misie i Żabki. Wśród atrakcji nie zabrakło zabaw
muzyczno- ruchowych, t.j. Jedzie pociąg z daleka oraz słodkiego poczęstunku.
Warsztaty plastyczne z rodzicami
Motylki przygotowały własne hodowle kwiatów.