2017 - 2018 Wrzesień - - Niepubliczne Przedszkole "SMYK" w Inowrocławiu

Idź do spisu treści

Menu główne:

Wydarzenia
30 listopada nasze przedszkolaki wzięły udział w pokazie baniek mydlanych, które zaprezentował dzieciom uczestnik programu „Mam Talent”.
24 listopada odbył się w naszym przedszkolu Konkurs Logopedyczny pt. „Wierszyki łamiące języki” przygotowany przez Panią Ewelinę Pawilkowską-Maćkowiak i Panią Darię Pastwińską. Potyczki językowe otworzył Olek Piątek z grupy „Żabki” z wierszem Juliana Tuwima „Bambo”.
W głównej części konkursu zaprezentowali się wszyscy uczestnicy pięknie recytując swoje wiersze. Jury miało ogromny problem, ponieważ poziom przygotowania dzieci był bardzo wysoki. Po długich, burzliwych ;-)obradach zostali w końcu wyłonieni zwycięzcy

I miejsce zajął Tymek Zieliński

II miejsce Maks Piątek

III miejsce Estera Grol

Zwycięzcom gratulujemy a wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspólna zabawę!
 
23 listopada w Hali Widowiskowo-Sportowej dzieci z grupy II, III i IV wzięły udział we wspólnym świętowaniu Światowego Dnia Pluszowego Misia.
Gospodarzem uroczystosci było Przedszkole Miś.
Podczas imprezy Smyki otrzymały w prezencie wielkiego pluszowego misia.
W Tym samym czasie dzieci z grupy I, V, VI i VII świętowały ten dzień w przedszkolu.
Pani Julia najpierw opowiedziała przedszkolakom kilka słów o genezie tego święta, a następnie zaprosiła dzieci do misiowych konkurencji i zadań oraz wspólnej zabawy przy muzyce.
Było wesoło i pluszowo
8 listopada w przedszkolu "Słoneczko" został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt. "Moje ulubione Miejsce w Inowrocławiu".
I miejsce zajął Tymek Zieliński
II miejsce Kacper Książkiewicz
Wyróżnieni zostali:
Maks Piątek
Nadia Kucińska
Asia Jóźwiak
Adela Hejenkowska
Cieszymy się ogromnie i serdecznie wszystkim dzieciom gratulujemy!
03.11 Maluszki uczestniczyły w zabawach ortofonicznych I logopedycznych przeprowadzonych przez neurologopedę Panią Ewelinę Pawlikowską-Maćkowiak. Zabawy miały na celu usprawnienie artykulacji oraz ogólnego rozwoju mowy u dzieci.
Nowy przyjaciel "Kicek" odwiedził grupę "Żabki" i opowiadał dzieciom o przeżywaniu emocji. Następnie maluszki podczas zajęć plastycznych "wyklejały emocje". Zajęcia przeprowadziła Pani Sylwia Suwała.
27 października odbyły się w naszym przedszkolu zajęcia z Metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne. 
Zajęcia były nieco inne niż na co dzień, ponieważ dołączyli do nas Rodzice dzieci z grup specjalnych. 
Dziękujemy za wspólną zabawę!
MY DZIECIAKI PRZYRZEKAMY:
BYĆ OD DZIŚ PRZEDSZKOLAKAMI
NIE GRYMASIĆ I NIE SZLOCHAĆ
ZAWSZE SWOJE PANIE KOCHAĆ
GRZECZNIE BAWIĆ SIĘ I FIKAĆ
W MIG ZAJADAĆ Z TALERZYKA
NAUCZYMY SIĘ DZIĘKOWAĆ
I PORZĄDNIE SIĘ ZACHOWAĆ
OD DZIŚ ZAWSZE BYĆ ZUCHAMI I DOBRYMI KOLEGAMI!

27 października dzieci z grupy "Żabki" zostały uroczyście przyjęte do grona „przedszkolaków”.
Dzieci zaprezentowały się swoim rodzicom podczas występu artystycznego. Następnie przeszły symboliczny egzamin, po którym złożyły ślubowanie. Kolejnym i najważniejszym punktem programu było uroczyste pasowanie każdego dziecka przez Panią Dyrektor na pełnoprawnego przedszkolaka.
Na koniec nasze Maluchy czekała miła niespodzianka - występy artystyczne kolegów i koleżanek ze starszych grup. Po uroczystości, dzieci razem z rodzicami udały się na słodki poczęstunek.

Nasze przedszkolaki wzięły udział w Interaktywnych Animacjach Językowych z Leną i Lucy.
Dziewczyny zabrały nasze Smyki w podróż do Wielkiej Brytanii. Dzieci wspólnie z Leną i Lucy poznały kulturę, obyczaje oraz podstawowe zwroty grzecznościowe w języku angielskim.

6 października gościli u nas Rycerze z toruńskiej "Kapsuły Czasu", którzy przenieśli nas w średniowieczny świat legend.
Dzieci oglądały i słuchały przedstawienia jak zaczarowane.
5 października nasze przedszkole odwiedziła Pani Policjantka z Wydziału Ruchu Drogowego. Nasz miły Gość opowiedział dzieciom o bezpieczeństwie w domu i na drodze. Dzieci uważnie słuchały i aktywie uczestniczyły w spotkaniu.
We wrześniu nasze przedszkolaki zwiedzały Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Inowrocławiu. Dzieci miały okazję m. in. skasować bilet, przejechać się autobusem na myjnię oraz odwiedzić warsztat autobusowy. Dziękujemy MPK za pełną wrażeń wycieczkę 
15 września nasze przedszkole przyłączyło się do akcji "Sprzątanie Świata".  Dzieci z wielkim zaangażowaniem włączyły się do porządkowania terenu wokół przedszkola.
20 września odbyły się zajęcia sensoryczne dla grupy I pod nazwą: SMYKO-MULTISENSORYKA, które przeprowadziła pani Maja Bartz. Zajęcia miały na celu stymulować zmysły, które są niezwykle ważne w rozwoju dziecka: zmysł dotyku, wzroku, słuchu, układu przedsionkowego oraz propriocepcji (czucia głębokiego). Dzieci bawiły się m.in. masą newtonowską, dotykały ją, przelewały oraz doświadczały zjawiska zmiany stanu skupienia. Bawiły się przy tym znakomicie!
Czytanie bajek to jeden z bardzo ważnych elementów edukacji przedszkolnej. Panie nauczycielki czytają dzieciom codziennie, aby uatrakcyjnić tą formę zajęć grupa "Motylków" zaprasza do czytania swoich rodziców. Dnia 18 września przepiękną i mądrą bajkę o pomocy innym czytała nam mama Patryka- Pani Monika.
Serdecznie dziękujemy!
 
 
Liczniki agnat.pl
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego