2014 - 2015 wrzesień - styczeń - Niepubliczne Przedszkole "SMYK" w Inowrocławiu

Idź do spisu treści

Menu główne:

Archiwum > Wydarzenia
27 stycznia 2015r.  dzieci brały udział w przedstawieniu Czarodzieja. Jego magiczny występ sprawił nam wiele radośc! Za sprawą czarodziejskiego kapelusza i zagadkowych pudełek na scenie pojawiały się gołębie, króliki, dolary i kolorowe kwiaty. Publiczność śledziła dokonania naszego gościa z zapartrym tchem.Dziękujemy za wspaniałe widowisko!
W dniach od 21 do 28 stycznia 2015r. Nasze Przedszkole gościło Babcie i Dziadków z okazji ich święta. Więcej w zakładkach grup – Jak spędzamy czas.
W grudniu Przedszkole SMYK zbierało żywność i zabawki dla psów i kotów ze schroniska dla zwierząt w Inowrocławiu.
19 grudnia Smyki pojechały do schroniska by przekazać zebrane produkty

Dziękujemy Rodzicom i Dzieciom za zaangażowanie w Naszą akcję!!!

W dniu 18 grudnia 2014 r Smyki wzięły udział w przedstawieniu jasełkowym oraz w uroczystej wigilii.
W dniu 17 grudnia 2014 r Smyki wystawiły przedstawienie Jasełkowe dla słuchaczy Uniwersytetu III Wieku Fundacji Ekspert- Kujawy w Inowrocławiu. 
15 grudnia w grupie Myszek odbyła się zabawa urodzinowa Filipa. Jego gośćmi były dzieci z grup: Myszki, Misie i Żabki. Wśród atrakcji nie zabrakło zabaw muzyczno- ruchowych, t.j. Jedzie pociąg z daleka oraz słodkiego poczęstunku.
Dnia 10 grudnia 2014 w Naszym Przedszkolu odbyło się podsumowanie konkursu na gwiazdkową choinkę i bombkę. Konkurs zorganizowany został przez mgr Karolinę Laskowską i mgr Katarzynę Siwka.
W kategorii do lat 4, gdzie zadaniem było wykonanie choinki przestrzennej, miejsca zajęli:
 
I miejsce
II miejsce
III miejsce
Korneliusz Wach
Nikola Gwizdalska
Jakub Wiśniewski
Martyna Lewandowska
Aleksandra Śmigielska
Aleks Affeldt
Nadia Żołnierkiewicz
Magdalena Nowak
Julia Olechowicz
W kategorii 5-6 lat zadaniem było wykonanie bombki przestrzennej, miejsca zajęli:
I miejsce
II miejsce
III miejsce
Agata Kowalska
Damian Pawlaczyk
Laura Wysocka
Igor Ptak
Mateusz Gapiński
 
Adrian Lubawy
Filip Górny
 
05 grudnia w odwiedziny do Smyka przyjechał Święty Mikołaj. Dzieci bawiły się z Nim w rytm świątecznych piosenek. 
Pani Kasia Siwka prowadzi w Naszym Przedszkolu dodatkowe zajęcia plastyczne. Na każdym spotkanie Smykom proponuje się inny pomysł artystycznego wyrazu.
Świąteczne prace Naszych podopiecznych oglądać można na Smykowej choince w holu Przedszkola, przy wejściu. Każda praca jest podpisana imieniem i nazwiskiem, dzięki czemu łatwo będzie Państwu odnaleźć pracę Waszych pociech.
28.11.2014 r. w Naszym Przedszkolu odbył się dzień wróżb i czarów dzień świętego Andrzeja. Dowiedzieliśmy się ciekawych informacji na temat historii wróżb. Nasze wróżby rozpoczęliśmy od wypowiedzenia słów „Czary mary czary mary, niech się spełnią dobre czary, a te złe niech z daleka omijają mnie”. Każdy z nas mógł dowiedzieć się kim zostanie w przyszłości, co nas czeka w tej najbliższej przyszłości oraz kto z nas jako pierwszy wyjedzie w daleką podróż.
Najważniejszym elementem tego dnia było tradycyjne lanie wosku przez złoty klucz. Wspólne zabawy i tańce przy muzyce nie miały końca.
27 listopada na zajęciach z języka angielskiego Motylki i Biedronki poznały tradycję Święta Dziękczynienia
RRS jest to system ćwiczeń służący wspomaganiu prawidłowego rozwoju dzieci i korygowaniu jego zaburzeń. Główna idea metody wyraża się w stwierdzeniu, że posługiwanie się ruchem jest narzędziem wspomagania rozwoju psychoruchowego dziecka i terapii zaburzeń tego rozwoju. Opracowany przez W. Sherborne system ćwiczeń wywodzi się z naturalnych potrzeb dziecka, zaspokajanych w kontakcie z dorosłymi w trakcie tzw. "baraszkowania". Prostota i naturalność są głównymi walorami metody Weroniki Sherborne i stanowią o jej wartości i powodzeniu.
Warsztaty z rodzicami i dziećmi przeprowadziła p. Karolina Paczkowska- oligofrenopedagog z gr. V Myszki
Kynoterapia jest to metoda wzmacniająca efektywność rozwoju osobowości, edukacji i rehabilitacji, w której motywatorem jest odpowiednio wyselekcjonowany i wyszkolony pies, prowadzona przez wykwalifikowanego kynoterapeutę - Agnieszkę Maćkiewicz.
Podczas każdego spotkania dzieci mają okazję rozwijać się poprzez ćwiczenia i zabawę z psem. Wizyta Maksa i Agnieszki jest zawsze dla dzieci wielką radością...
21.11.2014 r. w  Przedszkolu obchodziliśmy Święto Pluszowego Misia! W rytm najpopularniejszym Misiowych melodii Smyki bawiły się z Panem Misiem i malowały jego podobizny!!
18.11.2014 r. Smyki udały się do Torunia żeby zwiedzić Muzeum Piernika. Poznały historię oraz recepturę tworzenia pysznych pierniczków. 
Spotkanie z ratownikiem medycznym i żołnierzem
Dnia 7 listopada Smyki zapoznały się z zawodem ratownika medycznego oraz ze sprzętem medycznym. Przeszły także szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej. Przedszkolaki miały okazję zmierzyć sobie puls, ciśnienie, posłuchać bicia serca i wykonać masaż serca na fantomie. Smyki zapoznały się również z zadaniami żołnierza i otrzymały pamiątkowe emblematy 2. Inowrocławskiego Pułku Inżynieryjnego
im. gen. J. Jasińskiego. Na koniec dzieci miały okazję zwiedzić wojskową karetkę i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Dnia 31 października 2014 r. odbył się w Naszym Przedszkolu Pierwszy Smykowy Bal z okazji Halloween. Smyki przebrane w straszne i bajkowe stroje wzięły udział w zabawie, którą rozpoczęła podróż" do Londynu. Podczas balu dzieci poznały tradycję Halloween, przebierały kolegów za mumie i przebijały balony z ukrytymi zadaniami. Zabawy dopełniły tańce przy muzyce Fasole i Majki Jeżowskiej. Po balu dzieci wróciły do swoich sal, gdzie przygotowały dyniowe lampiony.

27 października 2014r. Smyki odwiedziły Muzeum Mydła i Historii Brudu w Bydgoszczy. Podczas zwiedzania dzieci miały okazję podszkolić się w praniu na tarze, przenieść w czasie do średniowiecznej łaźni oraz zważyć mydło w Kolonialce u Dziadziusia Ażurowego.
W ramach warsztatów mydlanych, każdy z uczestników mógł stać się artystą. Smyki zaprojektowały i wykonały swoje własne mydło. 
22.10.2014 odbyło się przedstawienie Teatru Premiera z Krakowa pt. "Dobre serce i ciężka praca dobrych ludzi wzbogaca"
 
25.09. 2014 nasze Smyki z grupy II, V i VI wykonały i upiekły wyśmienite owocowe ciasteczka. Dzieci dzielnie poradziły sobie z doborem składników, wyrobem ciasta i zawijaniem pysznych rogalików. Najsmaczniejszym jednak momentem było spróbowanie swoich wypieków! Mniam, mniam!!
  • Dnia 24.09.2014 r. Smyki wybrały się na wycieczkę do drukarni. Naszych przedszkolaków powitała p. Magdalena Uganowska i zapoznała Smyki z zawodem drukarza i jego obowiązkami. Dzieci mogły obserwować pracę maszyn, krojenie papieru, wydruki małe i wielkoformatowe. Na zakończenie dzieci otrzymały słodki poczęstunek, jak również kolorowanki wydrukowane specjalnie dla naszych dzieci.

  • Dnia 23 września 2014 roku Nasze Przedszkole wzięło udział w obchodach „Dnia bez samochodu” w Parku Solankowym w Inowrocławiu. Nasz przedszkolak z grupy „Biedronek” Małgosia Miklaszewska zdobyła III miejsce w konkursie plastycznym organizowanym przez Wydział Gospodarki Komunalnej, Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta Inowrocławia pt. „ EKO – AUTO czyli jak wyobrażasz sobie samochód ekologiczny”.

 
  • Dnia 22 września o godzinie 10:30 nasze przedszkolaki udały się na wycieczkę do Biblioteki Miejskiej w Inowrocławiu na wystawę pt. „Baśniowa Kraina”. Podczas wizyty w „Tajemniczym ogrodzie” Pani przewodnik opowiedziała dzieciom o lalkach teatralnych. Po obejrzeniu wystawy udaliśmy się do biblioteki, gdzie Pani bibliotekarka oprowadziła Smyki po oddziale dla dzieci, pozwoliła obejrzeć książki i zachęciła przedszkolaki do zapisania się do biblioteki. Na koniec otrzymaliśmy zakładki do książek.

  • Dnia 19 września Smyki wzięły udział w Ogólnopolskiej Akcji Sprzątania Świata. Przedszkolaki poznały sposoby zmniejszania odpadów oraz sposoby ich segregacji . Smyki z uśmiechami na twarzy i rękawiczkami na dłoniach wyruszyły z przedszkola, aby posprzątać najbliższy teren. Wróciliśmy do przedszkola z posegregowanymi odpadami w odpowiednich workach. Każdy Smyk wie w jaki sposób powinniśmy dbać o Ziemię.

Na zakończenie przedszkolaki złożyły przysięgę grzecznego ekoludka:
- „Obiecuję, że: nie będę łamać gałęzi,
- nie będę zrywać roślin chronionych,
- nie będę hałasować w lesie,
- nie będę śmiecić,
- nie będę niszczyć ptasich gniazd, a zimą będę dokarmiać ptaki.
Obiecuję!”

  • Dnia 19 września Smyki wzięły udział w Ogólnopolskim Dniu Przedszkolaka, który odbył się na Hali Widowiskowo – Sportowej w Inowrocławiu. Przedszkolaki przebrane w stroje z bajek wzięły udział w Bajkowej paradzie, sesji fotograficznej oraz wspólnie z innymi placówkami brały udział w zabawie z bohaterami filmu Madagaskar. Przedszkolaki wylosowały zadanie do gry miejskiej, którym było zrobienie zdjęcia pod Galerią Solną w Inowrocławiu. Smyki w miłej i radosnej atmosferze wróciły do przedszkola. pojazdu.

  • Dnia 18.09.2014 r. Smyki wybrały się na wycieczkę do MPK w Inowrocławiu. Pierwszą z atrakcji był przejazd autobusem i wręczenie pamiątkowych biletów. Przewodnik wycieczki, p. Mariusz Kubicki, opowiedział o zawodzie kierowcy i jego obowiązkach. Następnie dzieci uczestniczyły w tankowaniu autobusu. Najmilszym zaskoczeniem dla naszych Smyków była wizyta w myjni i warsztacie autobusowym, gdzie mogły przyglądać się pracy mechanika samochodowego i zobaczyć autobus od spodu, po wcześniejszym podniesieniu pojazdu na podnośniku. Jak na każdego mechanika przystało, dzieci otrzymały kask i dokonały technicznego przeglądu pojazdu.

  • Dnia 11 września 2014 roku Nasze Przedszkole odwiedzili Policjanci z Powiatowej Komendy Policji. Podczas spotkania pt. „Bezpieczna droga do przedszkola” Smyki dowiedziały się w jaki sposób bezpiecznie poruszać się po drogach. Przedszkolaki miały również możliwość obejrzenia radiowozu policyjnego. W podziękowaniu za wizytę Policjanci otrzymali własnoręcznie wykonaną przez dzieci kartkę.

 
  • Dnia 2 września 2014r. gościliśmy ekipę telewizji TTV link do reportażu poniżej

 
Liczniki agnat.pl
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego