2013 - 2014 - Niepubliczne Przedszkole "SMYK" w Inowrocławiu

Idź do spisu treści

Menu główne:

Archiwum > Wydarzenia
 • 02.07.2014 W odbył się festyn dla dzieci i ich rodziców. Maluchy mogły bawić się z klaunem w konkursach oraz na dmuchanych trampolinie i zjeżdżalni.

 • 27 czerwca br. Smyki odwiedziły Park Dinozaurów w Rogowie. W trakcie zwiedzania Zaurolandii dzieci miały możliwość spotkać i dotknąć, blisko osiemdziesiąt naturalnej wielkości dinozaurów. Położony wzdłuż brzegów jeziora Rogowskiego Park był wspaniałą okazją do odkrycia świata wspaniałych i tajemniczych zwierząt, jakimi były dinozaury. 
 • „Jak dorosnę zostaną strażakiem.." wycieczka do OSP w Mątwach.Dnia 16.06.14r. Smyki  udały  się na wycieczkę do Ochotniczej Straży Pożarnej w Mątwach. Jednym z celów naszej wycieczki było zapoznanie z codzienną pracą strażaka, możliwościami wykorzystywania sprzętu specjalistycznego.Dzieci w czasie spotkania ze strażakami  poznały  sprzęt  oraz metody  jego stosowania   w czasie gaszenia pożarów oraz  ratowania ludzi z wypadków komunikacyjnych. Spotkanie to uświadomiło przedszklakom jak trudna i ważna jest praca strażaka.  Wycieczka sprawiła, że a z ust niejednego chłopca padły słowa: „jak dorosnę zostaną strażakiem.." .


 

12 czerwca odbyły się w hali widowiskowo-sportowej przyciągnęła rekordową liczbę młodych pasjonatów tańca, którzy w inowrocławskich przedszkolach stawiają pierwsze taneczne kroki lub pod okiem profesjonalnego trenera szlifują swój talent. W turniejowe szranki stanęły dzieci z 9 placówek. Swoich reprezentantów miały Przedszkola „Muzyczna Kraina” (z ul. Św. Ducha, Jacewskiej, Poznańskiej i Skłodowskiej-Curie), „Pod Tęczą”, „Słoneczko”, „Krasnal”, „Mis” oraz „Smyk”.

 • 24 maja podczas Inowrocławskie Wystawy Gospodarczej Nasze przedszkole otrzymało Nagrodę Galerii Solnej za utworzenie oddziałów dla dzieci z autyzmem.

 • 16 maja 2014r. zakończyliśmy realizację dodatkowych zadań  z projektu  Mamo, Tato pij wodę.  

 • 15 maja 2014r. w ramach  współpracy z rodzicami w grupie Myszek  odbyły się zajęcia z ruchu rozwijającego Veroniki Scherborne . Dzieci razem z rodzicami pod kierunkiem pedagoga specjalnego Karoliny Paczkowskiej bawiły się , wykonywały różne ćwiczenia ruchowe, siłowe ,bez przyboru, we współpracy z drugą osoba. Wszyscy świetnie się bawili.

 • Dnia 7 maja 2014 r.  6-letnie „Smyki” brały udział w Olimpiadzie sportowej pod hasłem „Zdrowym być”, którego organizatorem było Przedszkole nr 4 „Słoneczko”. Dzieci brały udział w różnorodnych konkurencjach sportowych: maszerowały, pokonywały tor przeszkód, rzucały do celu. Na koniec wszyscy uczestnicy Olimpiady zatańczyli wspólny taniec wokół słoneczka, które sami ułożyli z szarf.„Smyki” wróciły do przedszkola z dyplomami, złotymi medalami, podarunkami i z uśmiechem na twarzy.


 
 
 • Nasz Przedszkolak Paweł Budny brał udział w rundzie eliminacyjnej XX Dziecięcego Festiwalu Piosenki pt. „Pokażemy co umiemy”. Paweł lubi śpiewać, tańczyć, uwielbia wiosenne spacery i podróże, a na scenie Teatru Miejskiego zaśpiewał swoją ulubioną piosenkę pt. „Maszeruje wiosna”.


 
 
 • Mamo, Tato, wolę wodę! Przedszkole realizowało dodatkowe zadania Ogólnopolskiej  kampanii  edukacji zdrowotnej z inicjatywy  Żywiec Zdrój S.A. pod merytorycznym patronatem Instytutu Matki i Dziecka i Instytutu Żywności Żywienia .Szczegóły na stronie internetowej kampanii. https://www.wolewode.pl/

 • Nasze Przedszkole uczestniczy w Ogólnopolskiej Akcji  Przedszkola w Ruchu  ogłoszonej w  roku szkolnym 2013/2014 przez Ministerstwo Edukacji Narodowej  pod nazwą  Ćwiczyć każdy może”. Organem wspierającym Akcję jest Ośrodek  Rozwoju Edukacji.


 • 27 stycznia odbył się spektakl Teatru żywego aktora z przedstawieniem pt. „Reksio”


 • 24 stycznia Dzień plastyczny dla dzieci pod kierunkiem psycholog Barbary Wolniewicz


 • 23 stycznia swoje babcie i dziadków z okazji ich święta zaprosiły Biedronki i Żabki


 • 21 stycznia swoje babcie i dziadków z okazji ich święta zaprosiły Motylki i Pszczółki


 • 20 stycznia był dniem Świeących baloników -  zabawy integrujące dzieci pod kierunkiem psycholog Marty Hejenkowskiej

 
 
 • 17 stycznia I Urodziny Smyka z udziałem zaproszonych gości : władz Miasta Inowrocław  i Powiatu , Kujawsko-Pomorskiego Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy, dyrektorów zaprzyjaźnionych inowrocławskich przedszkoli

 • 18 grudnia - przedstawienie jasełkowe w wykonaniu przedszkolaków i uroczysta Wigilia 
 

6 grudnia -  o 9:00  odbyło się mikołajkowe czytanie bajek przez uczniów LO  oraz wspólna Zabawa Mikołajkowa z udziałem Mikołaja .

 
 
 • 29 listopada br odbyły się Wróżby Andrzejkowe.W role Czarodziejek wcieliły się Iwona Linkowska  i Marta Parada -„Hokus- pokus, czary mary, aby wróżby się spełniały”- tak zachęcały dzieci do wspólnej zabawy: Loteryjka zagadki symboliczne, zagadki muzyczne, Kim będę? losowane symbole zabawek  wróżyły   przyszłą pracę  zawodową, Wędrujące buty- wróżyły tajemniczą podróż, taniec z magicznym balonem, lanie wosku i magiczny rysunek wykonany świeczką.

 • 27 listopada br.  o godz. 9:00 gościliśmy teatr żywego aktora DUET  ze spektaklem pn.”Grzecznie i bezpiecznie”


 • 26 listopada br. Studio fotograficzne LINDA wykonało zimową sesję zdjęciową dla dzieci.


 • 25 listopada br - Dzień  Pluszowego Misia z elementami Metody Dobrego Startu  M.Bogdanowicz.Celem imprezy prowadzonej przez terapeutów M. Hejenkowską , M. Skowroni A. Wiśniewska-Miklaszewską było :zapoznanie dzieci ze zwyczajem obchodu święta Misia na całym świecie, integrowanie dzieci w grupie   w zabawach ze swoim ulubionym misiem, zachęcenie do ruchu pod kierunkiem prowadzącego oraz kształtowanie świadomości własnego ciała i usprawnianie percepcji wzrokowo-ruchowo- słuchowej z wykorzystaniem MDS. Podsumowaniem dnia było zespołowe wykonanie przez dzieci wizerunku MISIA.

 
 
 • 18 listopada br. w ramach realizacji Programu o wartościach odbył się apel pn. TOLERANCJA  pod kierunkiem psycholog Marty Hejenkowskiej  kształtowano u dzieci empatię, serdeczność i otwartość na potrzeby dzieci niepełnosprawnych. Zabawa integracyjna przy muzyce zainspirowała uczestników do witania się różnymi częściami ciała. Potem dzieci wysłuchały opowiadania Doroty Niewoli pt. „Chcę mieć przyjaciela” porównywały wygląd zewnętrzny osób o różnym kolorze skóry, stopniu niepełnosprawności, rozmawiały ze sobą , prezentowały swoje stanowisko, nazywały  emocje, malowały wesoły portret przyjaciela ,a na  zakończenie odegrały scenkę dramową.

 • 7 listopada br .W obecności dyrektor przedszkola-Danuty Sobierajskiej, nauczycieli i rodziców odbyło się uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka .To szczególnie ważne wydarzenie dla dzieci, które rozpoczęły edukację przedszkolną w Smyku. Dzieci zaprezentowały program artystyczny,  rozwiązywały  indywidualne zadania edukacyjne na miarę swoich możliwości, złożyły  przyrzeczenie, że będą dzielne i grzeczne . Potem  zostały pasowane na przedszkolaków Przedszkola Smyk  przez Danutę Sobierajską. Były życzenia, upominki i dyplomy dla każdego „Smyka” .

4 listopada Dzieci  zapaliły znicz pod  pomnikiem Obrońców Inowrocławia


 • 30 października br  w ramach realizacji dodatkowych zadań z zakresu Programu o wartościach odbył się apel pn. „Na wiejskim podwórku”. Celem spotkania było rozwijanie umiejętności rozpoznawania różnych stanów emocjonalnych oraz wyrażania  agresywnych odczuć. Zabawy terapeutyczne na  opanowywanie i przezwyciężaniu złości i agresji.


 • 24 września 2013 r. Smyki zdobyły I miejsce wśród przedszkolaków i uczniów placówek oświatowych w mieście na najlepsze hasło w ramach obchodów Dnia bez samochodu.


 • 20 września 2013r. W ramach akcji Sprzątania Świata „Smyki” uczestniczyły w spotkaniu wszystkich przedszkolaków, dzieliły się  wiedzą na temat czystości  Naszej planety  oraz  brały udział w tematycznych działaniach  artystycznych. Potem porządkowały teren wokół  Przedszkola, segregowały odpady do kolorowych pojemników.


Od stycznia 2014 roku
będziemy realizujemy zadania zawarte w  Projekcie współfinansowanym ze środków unijnych w ramach Programu Operacyjnego KAPITAŁ LUDZKI pn. Przedszkole bez granic.

Projekt dotyczy „Wyrównywania szans edukacyjnych i zapewnienia wysokiej jakości usług  świadczonych przez Nasze  Przedszkole  dla dzieci o potrzebie   kształcenia specjalnego. Dzięki  temu wsparciu stworzymy warunki do edukacji i terapii dzieci o potrzebie  kształcenia specjalnego w oddziale integracyjnym i kolejnym oddziale specjalnym  Przedszkola Smyk w Inowrocławiu. 
 
Liczniki agnat.pl
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego