2012 - 2013 - Niepubliczne Przedszkole "SMYK" w Inowrocławiu

Idź do spisu treści

Menu główne:

Archiwum > Wydarzenia
  • Nasz Przedszkolak Ksawery Kleinschmidt  został wyróżniony nagrodą, zajmując   III miejsce  w ogólno miejskim  konkursie plastycznym pn. Elektro odpady- proste zasady ogłoszonym przez Prezydenta Miasta Inowrocławia oraz  Inowrocławską Fundację Ekologiczną.


  • Od 8 kwietnia 2013r. w naszym Przedszkolu działa oddział specjalny dla dzieci z autyzmem dziecięcym. Indywidualne programy edukacyjno-terapeutyczne prowadzą codziennie  specjaliści: nauczyciel przedszkola/oligofrenopedagog, psycholog, fizjoterapeuta, logopeda/oligofrenopedagog, nauczyciel muzyki. Działania specjalistyczne  wspierają  nauczyciele - wolontariusze.


  • Tydzień ekologiczny  w przedszkolu ( od 22.04 do 26.04.2013r).

W tych dniach Smyki tworzyły plakaty propagujące zdrowy styl życia, wspólnie segregowały odpady do pojemników, przedstawiały swoje pomysły na to, co zrobić, by Nasza Planeta była czysta . Dzieci zdobywały odznakę Przyjaciela Ziemi Ekoludka. Z zapałem brały udział w Quizie o zdrowym stylu odżywiania, wykonywały   i konsumowały kolorowe kanapki,  w ramach edukacji plastycznej  - z ekologicznych materiałów i według pomysłów dzieci-  powstawały papierowe  torby, pojazdy, i instrumenty muzyczne. Na zakończenie ekologicznego tygodnia Smyki zaprezentowały się w  Ekologicznej modzie,  pokazały  stroje wykonane  we współpracy z rodzicami, z wykorzystaniem gazet, folii, kartonu, nakrętek i innych materiałów.


  • 7 maja 2013r. w naszym Przedszkolu odbyło się przedstawienie  aktorów Teatru MAGMA pt. Kocia wiosna


  • 14 maja 2013r. we współpracy z Wydziałem Gospodarki  Komunalnej, Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta Inowrocławia odbyła  się wycieczka tematyczna  do Regionalnej Instalacji do Przetwarzania Odpadów w Inowrocławiu.


  • 16 maja 2013r. dzieci wzięły udział w wycieczce do Straży Pożarnej  w   Mątwach.


  • 23 maja 2013r. w ramach obchodów Dnia Mamy i Taty przedszkolaki  gościły  swoich rodziców . Biedronki pochwaliły się swoimi umiejętnościami  w wierszach, piosenkach i tańcu nowoczesnym. Z kolei Żabki wraz z mamami wzięły udział w zabawach ruchu rozwijającego Veroniki  Scherborne. Po prezentacjach  odbyła się wspólna biesiada i zabawa taneczna  integrująca dzieci i ich rodziców.


  • 28 maja2013r. na zaproszenie aktorów Szkoły Marka Kotańskiego w Pszczółce wszystkie  dzieci wzięły udział w spektaklu pt. Królewna Śnieżka. Po przedstawieniu uczestniczyły w  festiwalu piosenki w wykonaniu artystów wspomnianej placówki edukacyjnej.


  • W ramach obchodów  Dnia Dziecka  3 czerwca 2013r. pod okiem fizjoterapeuty  odbywały się  zawody, konkursy i zabawy o charakterze sportowym. Dzieci mogły sprawdzić swoje umiejętności fizyczne  w sali rytmiczno- gimnastycznej , pokonując tory przeszkód, pływając w suchym  basenie


  • 16 czerwca 2013 r.  - Mama, Tata i Ja - pod takim hasłem odbył się integracyjny festyn rodzinny. Były zabawy i zawody  sportowe pod kierunkiem Klauna, malowanie twarzy przez nauczycieli przedszkola, skoki na dmuchanej skakalni  i niepowtarzalne zjazdy ze zjeżdżalni, słodkie wypieki naszej kucharki oraz wesoła zabawa przy muzyce. 
Liczniki agnat.pl
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego