2014 - 2015 luty - czerwiec - Niepubliczne Przedszkole "SMYK" w Inowrocławiu

Idź do spisu treści

Menu główne:

Archiwum > Wydarzenia
29 czerwca wszystkie dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w PIKNIKU, który odbył się w gospodarstwie agroturystycznym w Łojewie. Przedszkolaki miały okazję zwiedzić stajnie, poznać sprzęt związany z jeździectwem, wyczyścić i osiodłać konie oraz pojeździć na nich. Wielką frajdę sprawiły najmłodszym zabawy i konkursy na świeżym powietrzu, podczas których zmagali się z chodzeniem w kaloszach, pokonywaniem przeszkód i odgadywaniem zagadek. Nie zabrakło rownież ogniska i grilowanych kiełbasek, a także słodkich babeczek. Pogoda dopisała, więc dzieci wróciły bardzo zmęczone, ale niesamowicie zadowolone! Z niecierpliwością czekamy na kolejna taką imprezę!
Nadszedł czas, kiedy dzieci z grupy starszaków opuszczają nasze przedszkole, aby z dniem 1 września przekroczyć próg szkoły jako dumni pierwszoklasiści. Z tej okazji grupa „Motylków” przygotowała występ artystyczny, podczas którego dzieci śpiewały i wakacyjnym przedstawieniem wesoło żegnały swoich kolegów. Natomiast przedszkolaki z grupy „Biedronek” zaprezentowały swoim Nauczycielom i Rodzicom piosenki i i wierszyki, aby w ten sposób podziękować za trud, jaki włożyli w ich edukację. Mamy nadzieję, ze „Biedronki” odfruwając do szkoły zawsze będą mile wspominały nasze przedszkole!

10 czerwca nasze przedszkolaki brały udział w XVI Mistrzostwach Tańca Towarzyskiego Przedszkolaków. Smyki odniosły wielki sukces! III miejsce zajęła para z naszego przedszkola -Amelia Jakubaszek i Mateusz Gapiński, natomiast IV miejsce przypadło Aleksandrze Tokarskiej i Igorowi Dobkowskiemu

Pierwszą niespodzianką dla dzieci w tym dniu była prezentacja multimedialna przedstawiająca zwierzęta zamieszkujące płocki Ogród Zoologiczny. Niezwykłym gościem była jaszczurka Agama Brodata, którą dzieci mogły pogłaskać i wziąć na ręce. W ramach obchodów Dnia Dziecka pod okiem fizjoterapeutów odbyły się również zawody, konkursy i zabawy o charakterze sportowym. Dzieci mogły sprawdzić swoje umiejętności fizyczne pokonując tor przeszkód, przeciągając linę oraz biorąc udział w zabawach z piłkami. Czas umilały nam zabawy muzyczne pod kierunkiem naszej rytmiczki pani Kasi Pytel. Upominki z okazji Dnia Dziecka sprawiły, że umalowane twarze dzieci jeszcze radośniej się uśmiechały. Niespodzianką na zakończenie tego wyjątkowego dnia był występ dzieci i nauczycieli z grup specjalnych, którzy zaprezentowali wszystkim przedstawienie pod tytułem „Czerwony Kapturek”.
28 maja nasze przedszkolaki wzięły udział w Konkursie o Zdrowym Żywieniu organizowanym przez Przedszkole "Słoneczko" w Inowrocławiu
20.05.2015 r  Nasze Motylki w ramach projektu Bezpieczne Dziecko- Bezpieczne Przedszkole, spotkały się  ze Strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej w Jacewie. Dzieci rozmawiały na temat bezpieczeństwa, utrwalały znajomość numerów alarmowych i co najciekawsze zobaczyły strażaków w akcji.11.05.2015 r. w ramach projektu Bezpieczne Dziecko- Bezpieczne Przedszkole nasze Smyki wzięły udział  w spotkaniu  z treserką  Agnieszką Maćkowiak i jej psem Maksem. Dzieci z wielkim entuzjazmem zareagowały na pupila. Pouczającym elementem spotkania była  pogadanka na temat zasad bezpieczeństwa podczas kontaktu z nieznajomymi zwierzętami.

W ramach projektu Kubusiowi Przyjaciele Natury nasze małe pociechy zrobiły pyszne soki owocowe. Nie zabrakło również piosenki „Witaminki, witaminki”. 
Dzis swoje 4 urodziny świętował Bartus z grupy "Kotków". Życzenia składali mu koledzy i koleżanki z innych grup. Zabawy, tańce i pyszny tort sprawiły, że dla wszystkich był to bardzo miły dzień...
Kolejne święto w naszym przedszkolu – urodziny Zuzi, przebiegło w atmosferze zabawy, śpiewu i tańca. Uwieńczeniem tego przyjęcia urodzinowego był przepiękny i pyszny tort, po którym wszyscy mieli uśmiechnięte buzie!
28 kwietnia dzieci z naszego przedszkola wybrały się na wycieczkę do Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu. Już na samym wejściu dzieci zafascynowało olbrzymie wahadło, które jest wizytówką Młynu Wiedzy. Konstrukcja ta to najdłuższe wahadło w Polsce, zawieszone na 33-metrowej linie biegnącej od dachu aż po parter budynku, dzięki czemu widoczne jest ze wszystkich pieter wystawowych. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć wystawę „O obrotach”, na którą składa się 26 interaktywnych stanowisk tematycznie związanych z kołem, ruchem obrotowym i podróżami kosmicznymi. Na jednym z pięter dzieci doświadczały zabaw z wodą, gdzie głównym punktem wystawy jest model rzeki. Smyki poznawały ciekawostki przyrodnicze związane z biegiem rzeki, a także miały okazje do zabaw w wodzie, do budowania tam czy obserwowania oczyszczalni ścieków. Zachwyt wzbudziła także pracownia, w której dzieci mogły wcielić się w rolę inżynierów i wznosić budowle z klocków.
W czwartek (23 kwietnia) w naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzień Ziemi. Przedszkolaki wzięły udział w pokazie mody ekologicznej, w którym zaprezentowały przygotowane w domu barwne stroje. Pomysłowe ubiory powstały z surowców wtórnych takich jak: reklamówki, nakrętki, papiery i opakowania po jedzeniu. Każda z grup zaprezentowała tance, wierszyki i piosenki. Imprezę zakończylismy na przedszkolnym placu zabaw, na którym przedszkolakiuroczyście zasadziły drzewo. Teraz każdego dnia wierzba będzie nam przypominała o szacunku dla naszej planety Ziemi. W piatek nasze przedszkolaki zaprezentowały swój wystep w solankowej muszli koncertowej.
15 kwietnia w grupie Myszek odbyła się zabawa z okazji 5 urodzin Kosmy. Jego gośćmi były dzieci z grupy Misie. Wśród atrakcji nie zabrakło zabaw muzyczno- ruchowych oraz słodkiego poczęstunku.
18-19 kwietnia odbyła się I naukowa konferencja z okazji "Dnia Świadomości Autyzmu". Tematem konferencji był "Autyzm-wczesne rozpoznanie-edukacja przedszkolna i szkolna - terapia”. Patronat honorowy objęli: Minister Edukacji Narodowej,Wojewoda Kujawsko-Pomorski, Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty,Starosta Inowrocławski, Dyrektor Wielospecjalistycznego Szpitala im.dra Ludwika Błażka w Inowrocławiu, a patronat medialny: TVP Bydgoszcz, Radio Zet Gold, Express Bydgoski oraz Ino-online.
W pierwszym dniu konferencji udział wzięło około 200 uczestników, wśród których byli rodzice, terapeuci, nauczyciele i lekarze. W imieniu Starosty głos zabrał Wicestarosta Powiatu Inowrocławskiego pan Włodzimierz Figas, który poparł zamysł poszerzania świadomości na temat autyzmu.
Prelegentami konferencji byli: prof. dr hab. Andrzej Dyszak, dr n.med. Katarzyna Kuczma-Urbanek, dr n.med. Karolina Skonieczna-Żydecka, dr n.med. Patrycja Szachta, psycholog Natalia Winiarska, mgr Józef Ratajczak, mgr Bartosz Podogrodzki, mgr Karolina Ibron-Górska.
Drugiego dnia odbyły się warsztaty praktyczne z udziałem około 160 osób. Rodzice i nauczyciele poznali formy i metody obserwacji, diagnozy, planowania i terapii zajęciowej. Podczas dwóch serii 5 warsztatów specjaliści stworzyli warunki do wykorzystania wiedzy na temat autyzmu w praktyce.
Dziękujemy wszystkim za przybycie!
Czwartkowy poranek rozpoczęliśmy od podzielenia się jajkiem i złożenia sobie życzeń. Później zasiedlismy do pięknie przystrojonych stołów, by skosztować wielkanocnego śniadania. Pyszne szyneczki, kiełbaski i jajeczka znikały w mgnieniu oka. Po obfitym śniadanku dzieci wyruszyły na poszukiwanie wielkanocnego zajączka. A kiedy znalazły niespodzianki, chłopcy z grupy II i VI uroczyście wwieźli kogucika przy akompaniamencie piosenki ludowej "Wieziemy tu kogucika..." Nastepnie grupa "Biedronek" zaprezentowała wielkanocny program artystyczny, podczas którego dzieci śpiewały, tańczyły i opowiadały o tradycjach wielkanocnych. Na zakończenie dnia mieliśmy okazję raczyć się pysznymi babeczkami i słodkimi mazurkami, przy których wypieku pomagały przedszkolaki!
Grupy "Motylków" i "Biedronek" pomagały dziś naszej kucharce w pieczeniu świątecznych mazurków. Mali pomocnicy poznali w ten sposób jedną z wielu tradycji wielkanocnych.
Nasze przedszkole odwiedziła dziś pani Alicja z Kujawskiego Centrum Kultury, która przekazała przedszkolakom wiedzę o kraszankach, pisankach i świątecznej tradycji zdobienia jajek. Pani Alicja zaprezentowała dzieciom różne sposoby zdobienia jajek i włączyła do pracy równiez dzieci.
W piatek 27 marca nasze przedszkole odwiedził teatr "Grupa T" z Torunia, który zaprezentował dzieciom prześmieszne przedstawienie pod tytułem "Strachy z szafy". Przedszkolaki miały wielką radochę!
26 marca z naszym przedszkolu odbyły się Drzwi Otwarte, podczas których dzieci zwiedzały przedszkole i wzięly udział w zabawach integracyjnych. Na warsztatach plastycznych wykonały własnorecznie grzechotki, które wykorzystały we wspólnym muzykowaniu. Miłym i zaskakującym zakończeniem dla najmłodszych był pobyt na Sali Daswiadczania Świata
23 marca "Misie" świętowały 5.urodziny Kamila. Razem z dziećmi z grupy "Myszek" bawiły się chustą Klanzy przy muzyce, tańczyły i śpiewały. Urodzinowa zabawa zakonczyła się wręczeniem Kamilowi prezentu i słodkim poczęstunkiem.
Dzisiaj Smyki żegnały zimę topiąc Marzannę, a witały wiosnę radosną piosenką i muzycznym przemarszem wokół przedszkola... Miejmy nadzieję, że wiosna zawita do nas już na dobre!
W ubiegłym tygodniu Kuba z grupy "Pszczółek" obchodził swoje urodziny. Zabawa odbyła się w kameralnym gronie, ale nie zabrakło prezentów i niespodzianek...
 
W środę 18 marca odbył się XI Festiwal Muzyki organizowany przez Przedszkole Muzyczna Kraina. Udział w nim wziął jeden z naszych przedszkolaków - Hubert Tomaszewski, a reszta Smyków dzielnie mu kibicowała w teatrze i oglądała występy innych uczestników.
W dniach 02.03.2015 - 06.03.2015 Smyki z naszego przedszkola wzięły udział w zajęciach do programu edukacyjnego "Mamo, Tato, wolę wodę!". Dzieci zostały zapoznane z postaciami z programu: Zdrojkiem, Krzysiem i Zosią. Prowadzone były zabawy ruchowe, plastyczne, rytmiczne oraz zabawy badawcze.
Dzieci dowiedziały się, co to znaczy, że woda krąży w przyrodzie, poznały właściwości wody oraz jej wpływ na życie człowieka. Przeprowadzono zabawy badawcze: porównanie wody ze stawu i wody z kranu (porównano ich barwę oraz zapach). Zbadano również rozpuszczalność w wodzie niektórych substancji w zależności od temperatury. Dzieci zapoznane zostały ze stanami skupienia wody. Dzięki tym zajęciom podopieczni potrafią wskazać, jak należy oszczędzać wodę, dlaczego należy to zrobić, gdzie na naszej planecie można znaleźć wodę, gdzie występuje woda słodka i słona, jaką wodę mogą pić ludzie i zwierzęta.
W grupie Biedronek urządzono 5 marca dzień niebieski, zorganizowano "kącik wody", w którym każde dziecko miało swoją butelkę wody oraz zajęcia dotyczące wyżej wymienionej tematyki.
 
W poszukiwaniu oznak wiosny w czwartkowe przedpołudnie grupa "Biedronek" wybrała się do Solanek. Czy znaleźli przebiśniegi?Podobno tak...
Inowrocławska "Koza Mątewska" odwiedziła nasze przedszkole. Smyki same bawiły się w kozę. Zapraszamy do obejrzenia obszernej foto relacji w galerii. Po zabawach dzieci. Nasze przedszkole odwiedziła prawdziwa koza "Mątewska"
W przedszkolu odbyły się Walentynki. Po zapoznaniu się z tradycjami tego święta odbyła się taneczna impreza z muzyką na żywo.
Księżniczki i książęta z odległych stron świata przybyli do naszego przedszkola, by 6 lutego wziąć udział w balu karnawałowym. Tańcom, zabawom,konkursom i słodkim poczęstunkom nie było końca... W czasie trwania balu, do przedszkola zawitał również fotograf, by goście mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia w pięknych strojach.
Zima w tym roku nie rozpieszczała dzieci. Jednak smyki wykorzystały ten jedyny śnieżny 
dzień w tym roku.
 
 
Liczniki agnat.pl
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego