konferencja z okazji "Dnia Świadomości Autyzmu" - Niepubliczne Przedszkole "SMYK" w Inowrocławiu

Konferencje
18-19 kwietnia odbyła się I naukowa konferencja z okazji "Dnia Świadomości Autyzmu". Tematem konferencji był "Autyzm-wczesne rozpoznanie-edukacja przedszkolna i szkolna - terapia”. Patronat honorowy objęli: Minister Edukacji Narodowej,Wojewoda Kujawsko-Pomorski, Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty,Starosta Inowrocławski, Dyrektor Wielospecjalistycznego Szpitala im.dra Ludwika Błażka w Inowrocławiu, a patronat medialny: TVP Bydgoszcz, Radio Zet Gold, Express Bydgoski oraz Ino-online.
W pierwszym dniu konferencji udział wzięło około 200 uczestników, wśród których byli rodzice, terapeuci, nauczyciele i lekarze. W imieniu Starosty głos zabrał Wicestarosta Powiatu Inowrocławskiego pan Włodzimierz Figas, który poparł zamysł poszerzania świadomości na temat autyzmu.
Prelegentami konferencji byli: prof. dr hab. Andrzej Dyszak, dr n.med. Katarzyna Kuczma-Urbanek, dr n.med. Karolina Skonieczna-Żydecka, dr n.med. Patrycja Szachta, psycholog Natalia Winiarska, mgr Józef Ratajczak, mgr Bartosz Podogrodzki, mgr Karolina Ibron-Górska.
Drugiego dnia odbyły się warsztaty praktyczne z udziałem około 160 osób. Rodzice i nauczyciele poznali formy i metody obserwacji, diagnozy, planowania i terapii zajęciowej. Podczas dwóch serii 5 warsztatów specjaliści stworzyli warunki do wykorzystania wiedzy na temat autyzmu w praktyce.
Dziękujemy wszystkim za przybycie!