Przedszkole w Ruchu - Niepubliczne Przedszkole "SMYK" w Inowrocławiu

Idź do spisu treści

Menu główne:

Projekty

Nasze Przedszkole przystąpiło do Ogólnopolskiej Akcji Przedszkola w Ruchu ogłoszonej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w roku szkolnym 2013/2014, pod hasłem: „Ćwiczyć każdy może” w ramach Roku Przedszkola w Ruchu.

Przedszkolaki promują zdrowy styl życia poprzez realizację zadań w ramach obowiązkowej podstawy programowej wychowania przedszkolnego z zakresu edukacji zdrowotnej, poprzez udział w zorganizowanych zabawach i ćwiczeniach ruchowych, działaniach sportowych, zdrowym stylu życia.

Naukę aktywności ruchowej i zachętę do niej w naszym przedszkolu realizujemy poprzez codzienne ćwiczenia poranne z dziećmi, a także poprzez liczne zabawy ruchowe i zestawy zabaw ruchowych przeprowadzanych w ramach zajęć dydaktycznych
.Dzieci często korzystają również z aktywności ruchowej w Sali Doświadczania Świata znajdującej się w Naszym Przedszkolu. Uwielbiają kąpiele w basenie z kolorowymi kulkami, zabawy z chustą KLANZA, pokonują tory przeszkód, wspinają się na ściankę wspinaczkową, przeciągają linę, grają w kręgle, skaczą na trampolinie, ćwiczą przy drabinkach...

 

Dzieci uczestniczą również w zorganizowanych przez nauczycieli zabawach tanecznych, często również z użyciem przyborów: pomponów, chust do tańca czy wstążeczek...

 

Poza tym, w ramach Akcji Przedszkola w Ruchu nasze dzieci uczestniczą w cyklicznych alternatywnych formach edukacji przez ruch:

  • w zajęciach rytmicznych prowadzonych przez Panią Katarzynę Pytel realizującą własny program edukacji muzycznej „Wesołe nutki”. Podczas zajęć rytmicznych wprowadzane są m.in. piosenki, zabawy i ćwiczenia rozwijające twórczą inwencję dziecka, poprzez improwizacje ruchowe, wokalne i instrumentalne. Zajęcia rytmiczne to przede wszystkim obcowanie dzieci z muzyką i tańcem wyzwalające radość.


  • w tańcu towarzyskim prowadzonym przez Szkołę Tańca Hobby Dance Hanna Ziętara Celem programu jest nauka kroków podstawowych tańców towarzyskich, kontakt z muzyką i poznawanie świata rytmu i ruchu. Zajęcia taneczne obejmują m.in. ruch dzieci przy muzyce, przyjmowanie prawidłowej postawy podczas tańca, wykonywanie elementów tańca solo i w parach, uczestniczenie w występach, prezentacjach, turniejach i mistrzostwach tańca towarzyskiego przedszkolaków.


 
 
  • w treningach prowadzonych przez Trenera Akademii Piłkarskiej „SOCCER” - Pana Marcina Skonieczkę. Treningi mają na celu doskonalenie sprawności ogólnej i koordynacji ruchowej.


 
 
Liczniki agnat.pl
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego