Jak spędzaliśmy czas - Niepubliczne Przedszkole "SMYK" w Inowrocławiu

Grupy > Biedronki > Archiwum > 2015/2016
Urodziny biedronek!!!

Radości co nie miara! Wspólne  świętowanie naszych urodzin! Pyszny tort, kolorowe czapeczki, różne zabawy i tradycyjne STO LAT zapewniły nam niezapomniane wrażenia :)

Dzień babci i dziadka
Witaminki, witaminki!
dla naszych kochanych Babci i Dziadków
W grupie I Biedronki gościliśmy dziś Babcie i Dziadków. Występy dzieci, wykonane prezenty, pyszny poczęstunek, przyniosły ogrom radości naszym bliskim. Wspólnie spędzony  czas na długi czas zapadnie nam w pamięci!
Na kolejnych zajęciach kulinarnych nie zabrakło witamin. Jabłka, gruszki, marchewka, banany zapewniły pełną porcję zdrowia!
Nasze figle na placu zabaw.
Plastyczne przygody z masą solną.
Ulubiona zabawa- tory, pociągi i samochody!
Pieczemy rogaliki
Zabawa co niemiara! Biedronki z masy solnej wykonały przybory toaletowe- królowała szczoteczka do zębów. "Żeby zęby zdrowe mieć trzeba tylko chcieć!"
Kosz pełen witamin
Owocowe rogaliki to nasza specjalność! Wspólne wyrabianie ciasta, wałkowanie, formowanie rogalików przyniosły ogromną radość! Ale najlepsze na koniec- MNIAM, MNIAM! :)
Zajęcia Karate
Biedronki dowiedziały się że warzywa to źródło cennych witamin.
Robimy pyszne kanapki
Czas na zużycie energii i świetną zabawę!
Jesteśmy Kujawiakami!
Na kolejnych zajęciach kulinarnych pyszne, kolorowe, dziecięce kanapki! Takie własnoręcznie wykonane są najpyszniejsze- MNIAM, MNIAM!
Dzieciństwo bez próchnicy
Kujawiak i Kujawianka w naszej sali. Tradycyjny strój,  wspólny taniec "Jesiennego Kujawiaka"
pozwalają nam utrwalanie wiadomości na temat naszej "małej ojczyzny"
Aquafresh- dbamy o ząbki!
Realizujemy projekt Dzieciństwo bez próchnicy! Nasze ząbki będą na pewno zdrowe i mocne!
Zabawy badawcze w kąciku przyrodniczym.
Realizujemy projekt Akademia Aquafresh. Poznaliśmy przyjaciół z Pastusiowej Krainy, oglądaliśmy film z ich udziałem, myjemy nasze małe mleczne ząbki, i świetnie się bawimy!
Nasza choinka!
Obserwowanie pod lupą kryształków soli i rozmaitych  darów jesieni pozwala nam na rozwijanie naszej ciekawości wobec świata przyrody!
Pieczemy pierniczki.
Wraz z rodzicami wykonywaliśmy piękne ozdoby choinkowe :) Atmosfera świąteczna zagościła już u nas!
Nasze zimowe zabawy!
Święta tuż tuż!
Na kolejnych zajęciach kulinarnych zapachniało pysznymi piernikami.

Pierwszy śnieg przyniósł ogrom radości! Nie zabrakło oczywiście bitwy na śnieżki, jazdy sankami i  tradycyjnych  orłów :)