„Jedna łapka, druga łapka” MDS w grupie II

20220127_093441

W czwartek (27.02.2022r.) Misie po raz kolejny uczestniczyły w serii zajęć prowadzonych Metodą Dobrego Startu.

Podczas zajęć wprowadzających Przedszkolaki powitały się wypowiadając kolejno imiona oraz dzieląc je na sylaby. Tańczyły „Labada” – ćwicząc orientację w schemacie ciała oraz uczestniczyły w zabawie „Moje krzesło” – kształtującej orientację w przestrzeni. Rozpoczęły naukę wierszyka „Jedna łapka, druga łapka” metodą powtarzania: głośno, cicho, wolno, szybko. Uczestniczyły również w ćwiczeniach językowych: wypowiadały się na temat kolorowej ilustracji, odpowiadały na zadane przez nauczyciela pytania.

Część właściwą zajęć Misie rozpoczęły zabawą ruchową „Kot jest kota, nie ma”. Następnie uczestniczyły w ćwiczeniach ruchowo-słuchowych: mówiły rytmicznie wierszyk – klaszcząc, tupiąc oraz powtarzały rymowankę uderzając rytmicznie dłońmi w woreczki gimnastyczne i piłeczki. Podczas ćwiczeń ruchowo-słuchowo-wzrokowych – dzieci oglądały nowy wzór oraz odpowiadały na zadane pytania. Przyglądały się w jaki sposób należy go rysować, wypowiadając rytmicznie wierszyk o kotku. Następnie odtwarzały wzór: rysowały na tacce z kaszą oraz wykleiły go po śladzie za pomocą guzików.

W końcowej części zajęć Przedszkolaki uczestniczyły w relaksacji poprzez słuchanie spokojnej muzyki klasycznej.