Zapisy do przedszkola na rok szkolny 2023/2024

Zapisy do przedszkola na rok szkolny 2023/2024 Od 24.01.2023r. trwają zapisy dzieci na nowy rok szkolny 2023/2024.  Przyjmujemy dzieci w wieku od 2,5  do 6 – tego roku życia, dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych z opinią o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju dziecka (WWR), dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego. Wymagane dokumenty:  Karta zapisu dziecka do […]

Dni Otwarte!

Zabawy podczas Dni Otwartych w Smyku, które odbyły się 3. marca 2023r.  

„W kosmosie” – zabawy w grupie Sowy

W przedszkolu odkrywamy swoje talenty i rozwijamy zainteresowania, a przy tym świetnie się bawimy. Choć jesteśmy jeszcze mali dużo potrafimy – zobaczcie sami! Najmłodsza grupa Sowy    

„Misie” badają czasy prehistoryczne …

W ubiegłym tygodniu dzieci z grupy „Misie” realizowały tematy związane z czasami prehistorycznymi. W ramach codziennych aktywności Smyki poznały tajemnice dinozaurów. W trakcie zajęć plastyczno-technicznych wykonały „klamerkowe gady”, a podczas sensoplastyki „dinomasę”. Zorganizowały kącik tematyczny budując m.in. jaskinię oraz zamieniły się w paleontologów – szukając szczątków tyranozaura i stegozaura. Podczas zajęć grupowych wykonały jaja dinozaura […]

Dzień Dinozaura przy ul. Magazynowej

27. lutego nasze Przedszkole przy ul. Magazynowej zamieniło się w prehistoryczną krainę z okazji Święta Dinozaurów. Dzieci odkryły różne ciekawostki na temat tych gadów, obserwowały jak wybucha wulkan, multisensorycznie poznały zawód palentologa oraz odwiedziły „DinoPark” na naszej Sali Doświadczania Świata.

Wiewiórki poznają bogactwa naturalne ziemi !

W minionym tygodniu „Wiewiórki” ze Smyka przy al. Sienkiewicza wzbogacili swoją wiedzę na temat bogactw naturalnych pod ziemią i pod wodą. W małych zespołach wykonali podwodny świat jak również „czynny wulkan”.

Pożegnanie Karnawału z Kozą Mątewską

21. lutego Smyki pożegnały Karnawał z Orszakiem Kozy Mątewskiej. Zgodnie z kujawską tradycją przedszkolaki wraz z przebierańcami bawiły się wesoło przy skocznej muzyce. Dzieci otrzymały również słodki poczęstunek . Serdecznie dziękujemy za odwiedziny!

Uwaga Konkurs!

Drodzy Rodzice oraz Dzieci! Zachęcamy do udziału w V Powiatowym Konkursie Recytatorskim w gwarze kujawskiej pt. „Zwiesnom godomy po kujowsku” im. Grzegorza Webera organizowanym przez Przedszkole Publiczne „Kujawiaczek” w Złotnikach Kujawskich. Szczegóły na stronie: https://przedszkolezlotnikikujawskie.edupage.org/news/?gtnid=950#news-950 .