Zapisy do przedszkola na rok szkolny 2020/2021

Zapisy do przedszkola na rok szkolny 2020/2021 Aktualnie trwają zapisy dzieci na   nowy rok szkolny.  Przyjmujemy dzieci w wieku od 2,5  do 6 –tego roku życia, dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych z opinią o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju dziecka ( WWR), dzieci   z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego. Wymagane dokumenty:  Karta zapisu dziecka do przedszkola, […]

Dzień Niepodległości

Nasze Przedszkole świętowało Dzień Niepodległości 10 listopada. Wspólnie odśpiewaliśmy hymn Polski. Starszaki z grupy III zaprezentowały Poloneza oraz wyrecytowały wiersze o tematyce patriotycznej. Na koniec grupa IV zaprezentowała piosenkę „Tutaj mieszkam” wraz z interpretacją ruchową.

Zjawiska atmosferyczne

Misie” poznały zjawiska atmosferyczne charakterystyczne dla jesieni. Na zajęciach plastycznych stworzyły „Kolorowy deszcz” oraz „Rosnące chmurki”.

Puzzle interaktywne

W ramach zajęć utrwalających znajomość podstawowych informacji na temat naszego miasta Misie i Wiewiórki uczestniczyły w zabawie z wykorzystaniem tablicy interaktywnej. Układały puzzle z wizerunkiem charakterystycznych miejsc Inowroclawia.

Parasolki w deszczu

„Parasolki w wielkimi deszczu” – zajęcia prowadzone metodą edukacji przez ruch Doroty Dziamskiej w grupie Maluszków.

Moje miasto

” Inowrocław- miasto na soli „. Starszaki pogłębiały wiedzę na temat naszego miasta. Dzieci oglądały charakterystyczne miejsca Inowrocławia w albumach i na obrazkach, badały właściwości soli oraz smakowały wodę „Inowrocławiankę”. Na zakończenie wykonały pracę plastyczną na konkurs pt. ” Miasto z pocztówki ” , wykonując projekty znaczków pocztowych.

Nauka przez zabawę

Nauka przez zabawę z wykorzystaniem tablicy interaktywnej. Starszaki utrwalają litery.

Muffinki

Zajęcia kulinarne w grupie V „Kotki”. Dzieci robiły muffnki marchewkowe, które po upieczeniu z przyjemnością ozdabiały.

Owocowe szaszłyki

Zajęcia kulinarne w grupie „Pszczółek”. Chłopcy wykonali owocowe szaszłyki.

Złota polska jesień

Starszaki zainspirowani kolorami „Złotej Polskiej Jesieni” wykonały przepiękne prace plastyczne pod tytułem „Pejzaże Polski”!

Dyniowe przetwory

„Biedronki” badały właściwości dyni: wielkość, ciężar, grubość. Miały okazję zobaczyć, z czego składa się dynia, a następnie oddzielały miąższ dyni od pestek, które zostały zasuszone.