Zapisy do przedszkola na rok szkolny 2019/2020

Zapisy do przedszkola na rok szkolny 2019/2020 Aktualnie trwają zapisy dzieci na   nowy rok szkolny.  Przyjmujemy dzieci w wieku od 2,5  do 6 –tego roku życia, dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych z opinią o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju dziecka ( WWR), dzieci   z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego. Wymagane dokumenty:  Karta zapisu dziecka do przedszkola, […]

Malowanie jesiennych liści

Grupa  III „ Wiewiórki” podczas zajęć plastyczno – technicznych  o tematyce jesiennej.  Wykonanie „Sowy”.  Malowanie jesiennych liści.

Konkurs – Piosenki Patriotycznej

Dnia 9.03.2019 r. w Katolickiej Szkole Podstawowej w Inowrocławiu odbył się Konkurs – Piosenki Patriotycznej. Nasze Przedszkole reprezentował Iwan Arent z gr. IV oraz Adela Hejenkowska z gr. III. Przedszkolaki zaśpiewały utwory pt. „Piechota” oraz „Cieszmy się Polsko. W konkursie wzięło udział 14 uczestników. Nasze Smyki otrzymały wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy naszym reprezentantom.

Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzn

8 marca w naszym Przedszkolu obchodziliśmy Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzn. Dziewczęta przygotowały pokaz mody. Zaprezentowały się w wybranych przez siebie strojach wieczorowych, balowych, codziennych oraz sportowych. Chłopcy przygotowali dla wszystkich pań krótkie występy. Przedstawili układy muzyczno-ruchowe, wyrecytowali wiersze oraz złożyli życzenia. Następnie każda z grup mogła wykonać zdjęcia w przygotowanej Fotobudce. Uroczystość zakończyła się […]

Wymiana Pocztówkowa

W lutym w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia podsumowujące Akcję Wymiany Pocztówkowej. Dzieci pod kierunkiem Pani Natalii przypomniały miejsca, do których zostały wysłane pocztówki. Z okazji 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości. Przedszkolaki miały możliwość obejrzenia zdjęć placówek. Zaznaczały również położenie danych miejscowości na mapie Polski.

„Góra grosza”

Co roku bierzemy udział w ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”. Akcja miała na celu zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną oraz uświadomienie naszym przedszkolakom, że wystarczy grosik, by pomóc. Smyki wraz z Rodzicami z wielkim zaangażowaniem zbierały monety do skarbonek, walcząc tym samym o zajęcie pierwszego miejsca w wewnętrznym konkursie. Po zakończonej […]

Europejski Dzień Logopedy

6 marca w naszym przedszkolu obchodziliśmy Europejski Dzień Logopedy. Panie prowadzące na co dzień zajęcia logopedyczne: p. Karolina Paczkowska i p.Katarzyna Urbańska, przygotowały tego dnia dla dzieci zabawy logopedyczne- oddechowe i artykulacyjne.

Żabki pojechały na wizytę do stomatologa

Dnia 12 lutego dzieci z grupy II Żabki pojechały na wizytę do stomatologa. Każde dziecko miało zrobiony przegląd zębów. Wszyscy „dzielni pacjenci”  otrzymali  nagrodę w postaci lusterka dentystycznego z uchwytem. Dzieci obejrzały krótki instruktarz poprawnego i dokładnego mycia zębów. Smyki miały okazję zwiedzić  sale masażu i rehabilitacji.