Zapisy do przedszkola na rok szkolny 2019/2020

Zapisy do przedszkola na rok szkolny 2019/2020 Aktualnie trwają zapisy dzieci na   nowy rok szkolny.  Przyjmujemy dzieci w wieku od 2,5  do 6 –tego roku życia, dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych z opinią o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju dziecka ( WWR), dzieci   z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego. Wymagane dokumenty:  Karta zapisu dziecka do przedszkola, […]

Poranny krąg – Pani Jesień

W naszym przedszkolu dzieci z grupy żabki wraz z dziećmi z grup terapeutycznych przywitały Panią jesień. Zaraz po śniadaniu zaprosiły ją do wspólnej zabawy do porannego kręgu. Darami przyniesionymi przez Panią Jesień pobudziły wszystkie swoje zmysły, które posłużyły do całodniowej zabawy i nauki.

„Rodzinna fotografia w jesiennym plenerze”

Przedszkolaki z grupy Żabki głosują na najładniejszą pracę konkursową pt. ” Rodzinna fotografia w jesiennym plenerze”.. Oczywiście przy wyborze kierują się spełnionymi wymaganiami konkursowymi.

Wycieczka do Straży Pożarnej

12 września grupy 3,4 i 7 pojechały na wycieczkę do straży pożarnej w Inowrocławiu. Smyki miały okazję zapoznać się z pracą strażaka oraz wyposażeniem wozów strażackich, oglądały filmy instruktażowe pokazujące, jak reagować w przypadku pożaru czy innego zagrożenia.

Dzień Marchewki

Grupa „Wiewiórki” obchodziła „Dzień Marchewki”. Dzieci przeprowadziły doświadczenia z marchewką surową i gotowaną. Poznały jej smak, zapach, kształt. Wykonały pracę plastyczną – malowanie paluszkowe marchewki. Na koniec zajęć wykonały sok marchewkowy.

Sprzątanie Świata

Akcja „Sprzątanie świata” przeprowadzona w naszym przedszkolu. Smyki chętnie wzięły udział w sprzątaniu naszej planety.

Wycieczka do MPK

16 września grupa Wiewiórek i Biedronek poznała pracę kierowcy MPK, odwiedziła dyspozytornię, myjnię autobusową oraz miała okazję zobaczyć, w jaki sposób uzupełniane są zbiorniki paliwa.

Konkursu plastyczny pt. Mój Anioł Stróż

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. Mój Anioł Stróż W Katolickiej Szkole Podstawowej Aleksander Piątek gr. IV zdobył I miejsce a Konstancja Gawron z gr. III- wyróżnienie. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Innym uczestnikom konkursu dziękujemy za zaangażowanie i życzymy powodzenia w następnych konkursach😉

Dzień adaptacyjny

30 sierpnia odbył się w naszym przedszkolu „dzień adaptacyjny”. Nowe dzieci po raz pierwszy przekroczyły próg „Smyka” i miały okazję wziąć udział we wspólnej zabawie.

Sześciolatki pożegnały się z przedszkolem

Dnia 18 czerwca sześciolatki pożegnały się z przedszkolem. Uroczystość miała miejsce w Klubie „Rondo”. Dzieci zaprezentowały się w programie artystycznym: deklamując wiersze, śpiewając piosenki oraz zatańczyły tańce ludowe. Grupa teatralna przedstawiła spektakl pt. „Jak wróbelek Elemelek w szkole uczył się literek”. Uroczystość została zakończona rozdaniem dyplomów, wyróżnieniem dzieci biorących udział w promowaniu przedszkola oraz podziękowaniem […]

XX Turniej Tańca Towarzyskiego Przedszkolaków

Dnia 6 czerwca w Hali widowiskowo- sportowej w Inowrocławiu odbył się XX Turniej Tańca Towarzyskiego Przedszkolaków. Dzieci z naszego przedszkola zaprezentowały się w dwóch grupach: pokazowej – dzieci 4 letnie i 6 letnie w grupie turniejowej o puchar Prezydenta. Przedszkolaki otrzymały medale, starsze puchary. Czwarte miejsce zajęła Kinga Grabowska i Iwan Arent z grupy IV. […]