Zapisy do przedszkola na rok szkolny 2020/2021

Zapisy do przedszkola na rok szkolny 2020/2021 Aktualnie trwają zapisy dzieci na   nowy rok szkolny.  Przyjmujemy dzieci w wieku od 2,5  do 6 –tego roku życia, dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych z opinią o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju dziecka ( WWR), dzieci   z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego. Wymagane dokumenty:  Karta zapisu dziecka do przedszkola, […]

Metoda Dobrego Startu

Biedronki podczas zajęć wykonały jeża pracując Metodą Dobrego Startu. Na początku dzieci wskazywały części ciała swoje i kolegów podczas zabaw muzyczno- ruchowych, następnie opowiedziały, co widzą na obrazku oraz jakie znają rośliny i przedmioty, które kłują tak jak jeż. Kolejnym etapem była zabawa ruchowa w kole ze śpiewem i wyklaskiwaniem rytmu do piosenki o jeżu. […]

Zabawy badawcze

„Uciekające bakterie” – zabawy badawcze w grupie maluszków. Dzieci przeprowadziły eksperyment z wodą, pieprzem i mydłem. Dowiedziały się, jak bardzo ważne jest dbanie o higienę oraz mycie rąk z użyciem mydła.

Piłka nożna

Wiewiórki we wtorek uczestniczyły w pierwszych zajęciach z piłki nożnej. Mali piłkarze świetnie radzili sobie podczas ćwiczeń.

Nakrętki dla Patryka

Drodzy Rodzice! Nadal kontynuujemy akcję charytatywną  ” nakrętki dla Patryka”. Nakrętki prosimy wrzucać do specjalnie przygotowanej plastikowej butelki znajdującej się w holu przy wejściu do przedszkola. Serdecznie zapraszamy do ponownego uczestnictwa.  

Malujemy biedronki

Grupa IV za pomocą pędzla pomalowała biedronki utożsamiając się z nazwą swojej grupy.

Wspomnienia z wakacji

Grupa I „Wiewiórki” w minionym tygodniu wspominała wakacje. Wiewiórki określały rodzaje pojazdów, a na zajęciach Metody Dobrego Startu pracowali na wzorze „Dwie fale”, które następnie wyklejały plasteliną.

Zajęcia dodatkowe

Nasze Smyki od 15 września 2020 r. będą w każdy wtorek uczestniczyć w zajęciach ruchowych z elementami piłki nożnej pod czujnym okiem trenera piłki nożnej Pana Dawida Jastrzębowskiego. Zajęcia trwać będą 30 minut.

Kodeks Przedszkolaka

Maluchy z grupy II „Misie” tworzą Kodeks Przedszkolaka. Malują misia – strażnika dobrego zachowania za pomocą paluszków (malowanie paluszkowe).

Pożegnanie Starszaków

Zapraszamy do obejrzenia filmu na zakończenie roku szkolnego 2019/2020, który znajduje się na platformie facebook’owej https://www.facebook.com/332643383557693/videos/3146799588737012