Zapisy do przedszkola na rok szkolny 2021/2022

Zapisy do przedszkola na rok szkolny 2021/2022 Aktualnie trwają zapisy dzieci na   nowy rok szkolny.  Przyjmujemy dzieci w wieku od 2,5  do 6 –tego roku życia, dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych z opinią o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju dziecka ( WWR), dzieci   z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego. Wymagane dokumenty:  Karta zapisu dziecka do przedszkola, […]

Dzień Kubusia Puchatka

18 stycznia 2022r. na ul. Sienkiewicza obchodziliśmy Dzień Kubusia Puchatka. Dzieci poznały bohaterów bajki – Kubusia Puchatka i jego przyjaciół, wzięły udział w zabawach ruchowych, obejrzały bajkę oraz pomalowały obrazek przedstawiający Kubusia Puchatka.

Metoda Dobrego Startu w grupie Wiewiórek

Dzieci z grupy III uczestniczyły w zajęciach z Metody Dobrego Startu pn. „Maszerują dzieci”. Rozpoczęły kolejny etap wdrażania poszczególnych wzorów rozwijając w ten sposób funkcje wzrokowe, słuchowe, językowe, dotykowo-kinestetyczne (czucie dotyku i ruchu) oraz motoryczne.

Dzień z Metodą Dobrego Startu u Misiów

„Bałwanek na brzuchu ma piękne guziki, lecz chyba nie zechce podzielić się z nikim.” Zgodnie z Metodą Dobrego Startu dzieci z grupy II poznały kolejny wzór do rysowania, ćwicząc w tan sposób koordynację wzrokowo-słuchowo-ruchową oraz orientację w schemacie ciała i przestrzeni.

Akademia Kici Koci 2021/2022

Akademia Kici Koci to program edukacyjny, którego celem jest: Popularyzacja treści edukacyjnych zgodnych z podstawą programową dla przedszkoli. Popularyzacja dobrych nawyków i odpowiedzialności społecznej dotyczących relacji rówieśniczych wśród przedszkolaków, ich rodziców i nauczycieli przedszkolnych. Organizatorem programu Akademia Kici Koci jest Grupa CzasDzieci.pl Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, ul. Felicjanek 10/ 17 , 31-104 […]

Akcja „Szlachetna Paczka” 2021/2022

Nasze Przedszkole po raz kolejny włączyło się w akcję „Szlachetna Paczka”. Dzięki szlachetności i pomocy darczyńców udało się nam przygotować paczki. Bardzo dziękujemy za czynny udział tym, którzy wspomagali akcję: rodzicom, nauczycielom i osobom anonimowym. Serdecznie dziękujemy za wielkie serce!  

Uwaga Konkurs!

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie EKOchoinka z Eko Cyklu organizacja Odzysku Opakowań S.A. Więcej informacji na stronie internetowej: https://ekocykl.org/ekochoinka/ Szczegóły w regulaminie: link Formularz zgłoszeniowy

Wigilia i Jasełka 2021

Dnia 17. grudnia odbyły się Jasełka oraz Wigilia Przedszkolna. Starszaki zaprezentowały swoje umiejętności aktorskie przybliżając nam „Historię Bożego Narodzenia” . Następnie w poszczególnych grupach złożyliśmy sobie życzenia. Na koniec odwiedził nas Gwiazdor i wręczył prezenty .