Zapisy do przedszkola na rok szkolny 2019/2020

Zapisy do przedszkola na rok szkolny 2019/2020 Aktualnie trwają zapisy dzieci na   nowy rok szkolny.  Przyjmujemy dzieci w wieku od 2,5  do 6 –tego roku życia, dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych z opinią o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju dziecka ( WWR), dzieci   z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego. Wymagane dokumenty:  Karta zapisu dziecka do przedszkola, […]

Sześciolatki pożegnały się z przedszkolem

Dnia 18 czerwca sześciolatki pożegnały się z przedszkolem. Uroczystość miała miejsce w Klubie „Rondo”. Dzieci zaprezentowały się w programie artystycznym: deklamując wiersze, śpiewając piosenki oraz zatańczyły tańce ludowe. Grupa teatralna przedstawiła spektakl pt. „Jak wróbelek Elemelek w szkole uczył się literek”. Uroczystość została zakończona rozdaniem dyplomów, wyróżnieniem dzieci biorących udział w promowaniu przedszkola oraz podziękowaniem […]

XX Turniej Tańca Towarzyskiego Przedszkolaków

Dnia 6 czerwca w Hali widowiskowo- sportowej w Inowrocławiu odbył się XX Turniej Tańca Towarzyskiego Przedszkolaków. Dzieci z naszego przedszkola zaprezentowały się w dwóch grupach: pokazowej – dzieci 4 letnie i 6 letnie w grupie turniejowej o puchar Prezydenta. Przedszkolaki otrzymały medale, starsze puchary. Czwarte miejsce zajęła Kinga Grabowska i Iwan Arent z grupy IV. […]

Wycieczka do Centrum Nowoczesności „Młyn Wiedzy” w Toruniu

19 czerwca nasze przedszkole udało się na wycieczkę do Centrum Nowoczesności „Młyn Wiedzy” w Toruniu. Dzieci korzystały z interaktywnych wystaw, zobaczyły otaczający nas świat w nowoczesny sposób, przekonały się, że można uczyć się przez zabawę. Niewątpliwie wycieczka wywarła na przedszkolakach duże wrażenie.

Młodsze przedszkolaki pożegnały dzieci 6-letnie odchodzące do szkoły

Dnia 17.06.19 r. młodsze przedszkolaki pożegnały dzieci 6-letnie odchodzące do szkoły. Z tej okazji koledzy i koleżanki przygotowały program artystyczny. Starszaki otrzymały w prezencie zakładki do swojego pierwszego elementarza. Na zakończenie została wyświetlona prezentacja ze zdjęciami przypominająca wszystkie spędzone chwile w przedszkolu.

Festiwal Nauki z WSG w Inowrocławiu

Dnia 24.05.19 r. dzieci z grupy III i IV uczestniczyły w jubileuszowym Festiwalu Nauki z WSG w Inowrocławiu. Celem spotkania było propagowanie nauki, kultury i sztuki oraz popularyzacja hasła, że nauka nie jest nudna. Nasze przedszkolaki brały udział między innymi w warsztatach kulinarnych pt. „Mój wymarzony tort”, a także w pokazach chemicznych pt. „Wybuchowa i […]

„Poznajemy różne zawody”

odwiedziła nas pani pielęgniarka, która opowiedziała o swojej pracy oraz zbadała chętne dzieci, udaliśmy się na wycieczkę do urzędu pocztowego, aby poznać pracę listonosza i pracujących tam urzędników pocztowych.

Dzień mamy i taty

Wczoraj 24.05.19 r. grupy (grupy: II, V,VI,VII) przygotowały występ artystyczny z okazji dnia mamy i taty. Dzieci śpiewały, recytowały wiersze oraz tańczyły. Na twarzach rodziców zagościł uśmiech i łzy. Na koniec wręczyły rodzicom prezenty, które same wykonały.

koncert szantowy – „Ahoj żeglarze”

Dzisiaj w naszym przedszkolu odbył się koncert szantowy – „Ahoj żeglarze”.Muzycy zagrali na gitarze klasycznej, basowej i skrzypcach. Wprowadzili przy tym wszystkich w bardzo radosny nastrój.

Konkurs „Mały Patriota”

W piątek 10.05.19 r. Amelia Sochaczewska z grupy II Żabki i Maksymilian Piątek z grupy III Wiewiórki wzięli udział w konkursie recytatorskim pt. „Mały Patriota” organizowanym przez Przedszkole Samorządowe w Tupadłach. Po zakończeniu konkursu uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody w postaci książek. Amelce i Maksowi serdecznie gratulujemy.

I Przedszkolny Przegląd Tańca Ludowego

Dnia 24.04.2019 r. Przedszkole Niepubliczne „Smyk” w Inowrocławiu było organizatorem I Przedszkolnego Przeglądu Tańca Ludowego, który odbył się w Teatrze Miejskim w Inowrocławiu. W przeglądzie wzięło udział łącznie 80 dzieci. Podziwiać mogliśmy tancerzy z Przedszkola nr „Muzyczna Kraina” przy ul. Poznańskiej w Inowrocławiu; Przedszkola Samorządowego Gminy Inowrocław z siedzibą w Turzanach, Dzieci z Niepublicznego Przedszkola […]