Zapisy do przedszkola na rok szkolny 2021/2022

Zapisy do przedszkola na rok szkolny 2021/2022 Aktualnie trwają zapisy dzieci na   nowy rok szkolny.  Przyjmujemy dzieci w wieku od 2,5  do 6 –tego roku życia, dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych z opinią o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju dziecka ( WWR), dzieci   z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego. Wymagane dokumenty:  Karta zapisu dziecka do przedszkola, […]

Konkurs „Piosenka na zimowe dni”

01.03.2021 roku odbył się wewnątrzprzedszkolny konkurs „Piosenka na zimowe dni”. Reprezentanci z poszczególnych grup zaprezentowali swoje talenty wokalne i teatralne. Gratulujemy odwagi i życzymy dalszych sukcesów!

Epoka dinozaurów

Pszczółki przeniosły się do dawnych czasów. Poznały historię powstania węgla, soli, przeprowadziły kilka eksperymentów, wykonały wulkan i dinozaury, a zwieńczeniem całego tygodnia były malowidła w jaskini.

Zawód: malarz

Starszaki poznawały zawód malarza. Chciały się przekonać czy zawód ten  jest trudny czy jednak łatwy i przyjemny. Sala zamieniła się w pracownię, a dzieci w malarzy. Zadaniem przedszkolaków było namalowanie na postawie muzyki Vivaldiego pt. ” Zima” krajobraz zimowy na materiale. Praca – zdaniem dzieci-  okazała się  trudna, lecz wszyscy stanęli na wysokości zadania i […]

Dzień dinozaura

Biedronki obchodziły dzień dinozaura. Dowiedziały się, dlaczego dinozaury wyginęły, układały dinozaura z figur geometrycznych oraz rysowały dinozaura po śladzie nie odrywając ręki od kartki.

Eksperymenty z wodą

Biedronki przeprowadzały eksperymenty z wodą. Dzieci obserwowały, co się dzieje z wodą, kiedy dodamy do niej sól, cukier oraz mąkę oraz wyciągały wnioski z przeprowadzonych obserwacji.

Poranny krąg- zima

Pszczółki rozpoczynają każdy dzień porannym kręgiem, który dostarcza określaną ilość bodźców sensorycznych, pobudzających do działania, czyli wielozmyslowe poznawanie świata. Tym razem dzieci poznawały za pomocą zmysłów zimę.

Kolorowe rękawiczki

Pszczółki  łączyły rękawiczki w pary,utrwalały nazwy kolorów i ćwiczyły spostrzegawczość.

Bal karnawałowy

Żabki uczestniczyły w balu karnawałowym, przebrały się za ulubionych bohaterów z bajek.

Dzień kota

17.02.2021 świętowaliśmy Dzień Kota. Dzieci razem z Kicią Kocią, ich ulubioną bohaterką, poznały bliżej zwyczaje kotków, wyklejały sierść pupilów i naśladowały kociaki.

Dzień kota

Pszczółki świętowały dzień kota, wykonały maski kota.