Akademia Kici Koci 2021/2022

naklejka_akademia_kici_koci-1

Akademia Kici Koci to program edukacyjny, którego celem jest:

  1. Popularyzacja treści edukacyjnych zgodnych z podstawą programową dla przedszkoli.
  2. Popularyzacja dobrych nawyków i odpowiedzialności społecznej dotyczących relacji rówieśniczych wśród przedszkolaków, ich rodziców i nauczycieli przedszkolnych.

Organizatorem programu Akademia Kici Koci jest Grupa CzasDzieci.pl Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, ul. Felicjanek 10/ 17 , 31-104 Kraków.

Program trwa od 15 października 2021 roku do 5 stycznia 2022 roku.

W ramach Programu należy przeprowadzić wybrane zajęcia edukacyjne (minimum 5) na podstawie otrzymanych materiałów.

Wśród proponowanych wyzwań Kici Koci odnajdziemy:

1. Pocztówka do Kici Koci
2. Kici Kocia i przyjaźń

3. Kici Kocia i emocje
4. Kici Kocia segreguje śmieci
5. Kici i witaminowe przyjęcie
6. Kici Kocia i spacer
7. Kici Kocia i śnieg
8. Kici Kocia i święta
9. Recepta Kici Koci
10. Kici Kocia i muzyka

Projekt Akademia Kici Koci dobiegł końca!

Zgodnie z założeniami akcji nasze Smyki zrealizowały obowiązujące 5 zadań z wymienionych powyżej wyzwań Kici Koci.

 

1. Kici Kocia i Przyjaźń

„Kici Kocia mówi dzień dobry” – przedszkolaki uczestniczyły w rozmowie dotyczącej zwrotów grzecznościowych. Stworzyły kodeks przyjaźni zawierający magiczne słowa. Dzieci nauczyły się w jaki sposób należy się zwracać do kolegów/koleżanek oraz osób dorosłych. Dowiedziały się co oznacza słowo przyjaźń oraz czego możemy oczekiwać od prawdziwego przyjaciela.

2. Kici Kocia i śnieg

Podczas zajęć z sensoplastyki nasze Smyki poznały w jaki sposób powstaje śnieg. Stworzyły w sali śnieżny puch z mąki ziemniaczanej i wody oraz mąki ziemniaczanej i oleju. Następnie przedszkolaki udały się na przedszkolny plac zabaw i porównały śnieg sztuczny z prawdziwym.

3. Kici Kocia i święta

Smyki przygotowywały się do Świąt Bożego Narodzenia wykonując świąteczne pierniczki.

4. Kici Kocia segreguje śmieci

Dnia 17 września nasze przedszkolaki wzięły udział w Międzynarodowej Akcji Sprzątania Świata. Odbyło się spotkanie z „Planetką Ziemią” – dzieci obejrzały film edukacyjny pt. „Dbamy o środowisko”, dowiedziały się w jaki sposób należy segregować odpady oraz poznały znaczenie słowa „recykling”. Następnie wszystkie Smyki wybrały się na spacer w okolicy przedszkola, połączonych ze zbieraniem odpadków z chodników i trawników miejskich. Nasze przedszkolaki udowodniły, że każdy może zadbać o otaczającą nas przyrodę.

5. Kici Kocia i witaminowe przyjęcie

Przedszkolaki przygotowały witaminowe przyjęcie. Wspólnie ustaliły i wykonały menu w którym znalazło się: sałatka warzywna, szaszłyki owocowe, sok przecierowy z marchewki i jabłka.