„Kubusiowi Przyjaciele Natury 2016/2017”

1-2
„Kubusiowi Przyjaciele Natury”
Program „Kubusiowi Przyjaciele Natury” to jeden z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych dla przedszkoli, organizowany przez markę Kubuś. Celem programu skierowanego do przedszkolaków w całej Polsce jest zachęcanie dzieci do dbania o środowisko naturalne. Głównym zadaniem małych uczestników jest przygotowanie szeregu projektów ekologicznych, np. uprawianie ogródków, organizowanie przyrodniczych wycieczek oraz ekologicznych akcji z okazji Dnia Marchewki, Pierwszego Dnia Wiosny, konkursów plastycznych oraz przedstawień dla rodziców i wiele innych ekologicznych działań.
Bohaterem wszystkich materiałów programu jest Kubuś, który pokazuje dzieciom piękno natury i uczy, jak ją chronić. Dzięki specjalnie nagranym bajkom, najmłodsi mogą przenieść się z Kubusiem we wspaniały świat wyobraźni. Przeżywając rozmaite przygody, dzieci poznają rośliny i zwierzęta, uczą się szacunku i ekologicznych zachowań: jak zachowywać się na łonie natury, jak ważna jest segregacja śmieci i dokładne zakręcanie kranu, jak zdrowo się odżywiać jedząc codziennie 5 porcji warzyw, owoców lub soku.  
Działania programu Kubusiowi Przyjaciele Natury
1.     Obchody Dnia Przyjaciół Natury (wg scenariusza)
2.     Obchody Dnia Marchewki (wg scenariusza)
3.     Dzień Warzyw, Owoców i Soków (wg scenariusza)
4.     Dzień Drugiego Śniadania (wg scenariusza)
5.     Obchody pierwszego Dnia Wiosny
6.     Obchody Dnia  Ziemi
7.     Segregacja śmieci w przedszkolu 
8.     Wycieczka do parku krajobrazowego, parku narodowego lub do lasu
9.     Kącik przyrody w przedszkolu.
10.   Konkurs plastyczny na plakat „Razem z Kubusiem dbam o naturę”    
11.   Zajęcia plastyczne- „W Krainie Kubusia” (na podstawie bajek z płyty)    
12.   Spotkanie z ekologiem lub leśnikiem 
13.   Wystawa  warzywnych kukiełek
14.   Przedstawienie teatralne związane z ochroną przyrody
15.   Dbamy o zwierzęta – budowa karmników/przygotowanie pożywienia dla zwierząt zimą.