Strona główna » Terapia ręki Inowrocław

Terapia ręki Inowrocław

Prowadzimy w naszym przedszkolu w Inowrocławiu terapię ręki. Jest to metoda wspomagająca rozwój dziecka, która polega na ćwiczeniach mających na celu poprawę koordynacji ruchowej, precyzji i siły mięśniowej dłoni oraz palców. Dzięki tej terapii, dzieci uczą się prawidłowego chwytu ołówka, poprawiają sprawność manualną oraz rozwijają umiejętności związane z pisaniem i rysowaniem. Wprowadziliśmy do naszej oferty terapię ręki, aby zapewnić maluchom wszechstronny rozwój i przygotować je do dalszej nauki w szkołach. Nasi wykwalifikowani specjaliści z chęcią odpowiedzą na Państwa wszelkie pytania i przedstawią szczegółowe informacje na temat terapii.

Trening umiejętności społecznych w inowrocławskim przedszkolu

W ofercie zajęć terapeutycznych znajduje się również trening umiejętności społecznych. Są to zajęcia mające na celu rozwijanie umiejętności społecznych i emocjonalnych, nauczenie dzieci tego, jak regulować swoje emocje, jak komunikować się z innymi ludźmi oraz jak współpracować w grupie i nawiązywać relacje. Podczas treningu, za pomocą ćwiczeń, rozmów, dyskusji, instrukcji, gier, bajek oraz scenek, rozwijane są umiejętności niezbędne do satysfakcjonującego funkcjonowania w społeczeństwie.

Fizjoterapia i hipoterapia w Inowrocławiu

Naszym podopiecznym zapewniana jest również fizjoterapia. Ogólnym celem zajęć jest korekcja wad postawy, zahamowanie nieprawidłowych wzorców ruchowych, budowanie właściwego schematu ciała oraz poczucia własnego ciała, a także usprawnienie koordynacji ruchowej. Specjaliści podczas fizjoterapii stosują sprawdzone metody oraz korzystają z nowoczesnego, specjalistycznego sprzętu.

Formą fizjoterapii jest hipoterapia. Kontakt z koniem to terapia oddziałująca jednocześnie ruchowo, sensorycznie, psychicznie oraz społecznie. To właśnie obecność konia sprawia, że jest to wyjątkowa i niepowtarzalna metoda dająca nowe i niespotykane w innych terapiach możliwości. Tego rodzaju zajęcia mają korzystny wpływ na postawę ciała dziecka, regulację napięcia mięśniowego, równowagę, koordynację oraz orientację w przestrzeni.

Integracja sensoryczna

Realizowana przez nas integracja sensoryczna to metoda terapeutyczna, która pomaga dzieciom w wieku przedszkolnym rozwijać i usprawniać swoje zdolności poznawcze, emocjonalne oraz motoryczne poprzez angażowanie zmysłów. W trakcie zajęć nasi podopieczni uczą się koordynacji ruchowej, koncentracji oraz radzenia sobie z różnymi bodźcami, dzięki specjalnie dobranym ćwiczeniom i zabawom. W Polsce coraz więcej placówek wprowadza zajęcia integracji sensorycznej. Badania dowodzą, że regularne uczestnictwo w nich przyczynia się do poprawy funkcjonowania dzieci z zaburzeniami rozwojowymi, takimi jak autyzm czy ADHD.

Muzykoterapia

Prowadzona w naszym przedszkolu muzykoterapia to innowacyjna metoda, która zyskuje coraz większą popularność wśród rodziców, którzy pragną rozwijać u swoich dzieci umiejętności społeczne, emocjonalne i komunikacyjne poprzez interakcje z muzyką. Nasi wykwalifikowani i doświadczeni specjaliści prowadzą zajęcia z wykorzystaniem różnych instrumentów muzycznych, śpiewu i ruchu, dostosowując program do indywidualnych potrzeb i możliwości każdego dziecka. Dzięki temu rodzajowi terapii dzieci uczą się wyrażać swoje uczucia, radzić sobie ze stresem, a także nawiązywać relacje z rówieśnikami, co przekłada się na lepsze funkcjonowanie w grupie oraz rozwój kompetencji społecznych.

Pomoc logopedy

W dobie pojawiających się coraz częściej problemów z zaburzeniami mowy, pomoc logopedy w przedszkolach staje się nieoceniona. Dzięki wsparciu naszych specjalistów z zakresu logopedii, dzieci mogą skutecznie pracować nad poprawą swojej wymowy i komunikacji, co przyczynia się do lepszego funkcjonowania w późniejszym życiu. Wczesne wykrycie problemów logopedycznych oraz regularne zajęcia z logopedą dają dzieciom szansę na szybszą adaptację i rozwój umiejętności językowych. Przeprowadzimy diagnozę logopedyczną, poprowadzimy zajęcia oraz zaproponujemy działania profilaktyczne. Terapia logopedyczna będzie dla dziecka formą zabawy, a jednocześnie pracą nad korygowaniem wad wymowy.

Zachęcamy do zapoznania się z naszym programem nauczania, ofertą zajęć dodatkowych i terapeutycznych. Wszystkich rodziców zainteresowanych ofertą przedszkola w Inowrocławiu zapraszamy do kontaktu telefonicznego, e-mailowego lub osobistego.