I Przedszkolny Przegląd Tańca Ludowego 2019

img_7084

Dnia 24.04.2019 r. Przedszkole Niepubliczne „Smyk” w Inowrocławiu było organizatorem I Przedszkolnego Przeglądu Tańca Ludowego, który odbył się w Teatrze Miejskim w Inowrocławiu. W przeglądzie wzięło udział łącznie 80 dzieci. Podziwiać mogliśmy tancerzy z Przedszkola nr „Muzyczna Kraina” przy ul. Poznańskiej w Inowrocławiu; Przedszkola Samorządowego Gminy Inowrocław z siedzibą w Turzanach, Dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Mali Odkrywcy” w Janikowie, a także z Przedszkola Samorządowego „Bajkowa Kraina” w Gniewkowie. W taneczny nastrój widownię wprowadziły dzieci z Przedszkola Niepublicznego Smyk prezentując „Poloneza”. Następnie przedszkolaki pokazały swoje umiejętności taneczne w różnorodnych tańcach ludowych. Mogliśmy podziwiać Grozika ,,Nasza Koza Beczy” – taniec z Wielkopolski, Kujawiaka, Siklawę- „Hej bystra woda”, Poloneza oraz Krakowiaka. Wszystkie występujące dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami, otrzymały upominek, a także pamiątkowe medale. Placówki natomiast otrzymały statuetki za udział w I Przeglądzie Tańca Ludowego. Dyrektor Przedszkola Niepublicznego Smyk Danuta Sobierajska podziękowała za udział w przygotowaniach dzieci do prezentacji tańców zapraszając na II Przegląd Tańca Ludowego, który odbędzie się za rok.