Andrzejki

Dnia 30 listopada 2018 roku obchodziliśmy andrzejki . Małe smyki przekroczyły próg przedszkola w strojach wróżek, magików, czarownic i wielu innych postaci z bajek, baśni, legend oraz książek. Imprezę rozpoczęliśmy krótkim przywitaniem z wierszem , wprowadzeniem do świata magii i czarów, a następnie zabawą taneczną. Każdy chciał wiedzieć co go czeka w przyszłości. W związku z tym jako pierwszą wróżbą było lanie wosku. Każde dziecko mogło użyć swojej wyobraźni i „wyczytać” ze swojej wróżby coś innego. Kolejnymi oznakami, z których dzieci mogły dowiedzieć się o swojej przyszłości były wróżby takie jak: magiczna butelka, układanie butów, rzut monetą, poznanie cech charakteru, poznanie imienia przyszłej żony i przyszłego męża oraz poznanie zawodu czyli kim będziemy w przyszłości. Szalony dzień zakończyliśmy drugą częścią zabawy tanecznej. Dla naszych małych smyków był to niewątpliwie dzień dużych emocji. Dzieci na pewno będą go długo i mile wspominać, ponieważ wszyscy bawili się znakomicie.