„A było to tak… Narodowe Święto Niepodległości”

W dniu 09.11.2018 r w naszym przedszkolu obchodziliśmy 100 – lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uroczystość rozpoczęła się spotkaniem wszystkich grup na Sali Doświadczania Świata. W ramach akcji „Rekord dla Niepodległej” nasze Smyki oraz zaproszeni goście, o godzinie 11:11 wspólnie zaśpiewali 4-zwrotkowy hymn narodowy. Dzieci z najstarszych grup III i IV zaprezentowały przedstawienie pt. „A było to tak… Narodowe Święto Niepodległości”. Zwarta w scenkach fabuła przybliżyła widzom w sposób łatwy i zrozumiały ważne wydarzeniach nawiązujące do kluczowych pojęć dotyczących czasów odzyskania przez Polskę niepodległości. Widzowie mieli także możliwość obejrzenia poloneza – układu tanecznego wykonanego przez nasze Smyki. Obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości zostały zakończone uroczystą przemową Pani Dyrektor.