Przedszkole w Ruchu 2013/2014

cert14

Nasze Przedszkole przystąpiło do Ogólnopolskiej Akcji Przedszkola w Ruchu ogłoszonej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w roku szkolnym 2013/2014, pod hasłem: „Ćwiczyć każdy może” w ramach Roku Przedszkola w Ruchu.

Przedszkolaki promują zdrowy styl życia poprzez realizację zadań w ramach obowiązkowej podstawy programowej wychowania przedszkolnego z zakresu edukacji zdrowotnej, poprzez udział w zorganizowanych zabawach i ćwiczeniach ruchowych, działaniach sportowych, zdrowym stylu życia.

Naukę aktywności ruchowej i zachętę do niej w naszym przedszkolu realizujemy poprzez codzienne ćwiczenia poranne z dziećmi, a także poprzez liczne zabawy ruchowe i zestawy zabaw ruchowych przeprowadzanych w ramach zajęć dydaktycznych.

Dzieci często korzystają również z aktywności ruchowej w Sali Doświadczania Świata znajdującej się w Naszym Przedszkolu. Uwielbiają kąpiele w basenie z kolorowymi kulkami, zabawy z chustą KLANZA, pokonują tory przeszkód, wspinają się na ściankę wspinaczkową, przeciągają linę, grają w kręgle, skaczą na trampolinie, ćwiczą przy drabinkach…

 Dzieci uczestniczą również w zorganizowanych przez nauczycieli zabawach tanecznych, często również z użyciem przyborów: pomponów, chust do tańca czy wstążeczek…

 Poza tym, w ramach Akcji Przedszkola w Ruchu nasze dzieci uczestniczą w cyklicznych alternatywnych formach edukacji przez ruch:

 

  • w zajęciach rytmicznych prowadzonych przez Panią Katarzynę Pytel realizującą własny program edukacji muzycznej „Wesołe nutki”. Podczas zajęć rytmicznych wprowadzane są m.in. piosenki, zabawy i ćwiczenia rozwijające twórczą inwencję dziecka, poprzez improwizacje ruchowe, wokalne i instrumentalne. Zajęcia rytmiczne to przede wszystkim obcowanie dzieci z muzyką i tańcem wyzwalające radość.
  • w tańcu towarzyskim prowadzonym przez Szkołę Tańca Hobby Dance Hanna Ziętara Celem programu jest nauka kroków podstawowych tańców towarzyskich, kontakt z muzyką i poznawanie świata rytmu i ruchu. Zajęcia taneczne obejmują m.in. ruch dzieci przy muzyce, przyjmowanie prawidłowej postawy podczas tańca, wykonywanie elementów tańca solo i w parach, uczestniczenie w występach, prezentacjach, turniejach i mistrzostwach tańca towarzyskiego przedszkolaków.
  • w treningach prowadzonych przez Trenera Akademii Piłkarskiej „SOCCER” – Pana Marcina Skonieczkę. Treningi mają na celu doskonalenie sprawności ogólnej i koordynacji ruchowej.